Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

 1. W niedziele i święta:
  godz. 09.00
  godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
 1. Bardzo dziękuję mieszkańcom Machnacza za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą niedzielę.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi; w środę święto św. Jakuba Apostoła, w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Święty Joachim i święta Anna otrzymali od Boga wspaniałe powołanie: zrodzenie i wychowanie Maryi na Matkę Syna Bożego. Wykorzystajmy ten dzień na okazanie szczególnej wdzięczności wszystkim babciom, dziadkom i osobom starszym, by zawsze mogli cieszyć się szczerą miłością swoich wnuków i poważaniem w każdym środowisku.
 3. Pod hasłem: „Kierowcy solidarni z misjonarzami” dziś rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie Mszy św. dokonamy poświęcenia wszystkich pojazdów, którymi codziennie poruszamy się na naszych drogach: samochodów, motorów, rowerów. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane jako DAR dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu w myśl hasła: Przekaż 1 GR za 1KM. Podziękuj Bogu za bezpieczne podróże!
 4. W czwartek wywieźliśmy śmieci z cmentarza parafialnego. Bardzo dziękuję za to Panom Sylwestrowi Kurantowi, Tomaszowi i Konradowi Malinowskim, Wojciechowi Walczakowi, Michałowi Fornalewiczowi, Mariuszowi Malwowskiemu i Zbigniewowi Nowakowi z Gustorzyna.
 5. W najbliższy czwartek na godz. 19.30 zapraszam na plebanię członków Rady Parafialnej oraz Panie i Panów Sołtysów. Główny temat to sprawa niezbędnego remontu plebanii – domu parafialnego.
 6. Dotychczasowy dzierżawca ziemi parafialnej zrezygnował z jej dalszego uprawiania. Osoby zainteresowane dzierżawą proszę o kontakt w najbliższych dniach wraz z przedstawieniem warunków na jakich gotowe byłyby się tego podjąć. Najlepiej gdyby udało się to uczynić do czwartku, wówczas mógłbym przedstawić otrzymane oferty pod dyskusję i do ewentualnej akceptacji Radzie Parafialnej i Sołtysom.
 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii po Mszy św. można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. artykuł o Camino de Santiago, szlaku pielgrzymim do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela oraz w edycji naszej diecezji relacja z konferencji prasowej abp. Jaume Pujola, prymasa Katalonii, którego gościliśmy w naszej parafii na moim wprowadzeniu na urząd proboszcza.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Pana Mariusz Wojciechowski i Stanisław Łukomski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

Zapowiedzi:

 • Paweł Piotr RUSZCZYK, kaw. z par. NMP Królowej Apostołów w Ełku – Katarzyna Agata WOŁOWICZ, panna z Machnacza, par. tut.