Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
 1. W środę na plebanii jako nowy proboszcz spotkałem się z sołtysami sołectw z terenu parafii, komendantami OSP, członkami Rady Parafialnej, odpowiedzialnymi za asystę oraz innych osobami zaangażowanymi w życie parafii. Bardzo dziękuję wszystkim za liczny i bardzo aktywny udział w spotkaniu. Poruszone zostały sprawy administracji cmentarza, remontu plebanii, sprzątania i przygotowania kościoła na niedzielę, problemy duszpasterskie parafii: troska o dzieci i młodzież, przeciwdziałania alkoholizmowi i pomocy osobom dotkniętym chorobą alkoholową. W tle naszej rozmowy była sama wizja parafii jaką chcemy mieć i tworzyć.
 2. Pierwszą niezwykle ważną sprawą do rozwiązania okazała się być administracja naszego cmentarza parafialnego. Wszyscy byli zgodni, że należy zrezygnować z korzystania z pośrednictwa firmy pogrzebowej w załatwianiu formalności związanych z pochówkiem zmarłych i zatrudnić osobę, której obowiązkiem byłaby troska o cmentarz, nadzór nad prowadzonymi na nim pracami, funkcja grabarza oraz kościelnego przy parafii. Kandydatem na to stanowisko jest Pan Zbigniew Nowak z Gustorzyna. W najbliższym czasie uzgodnimy warunki jego zatrudnienia, ale już teraz ma on moje upoważnienie jako zarządcy cmentarza do pilnowania porządku i nadzoru prowadzonych tam prac. Jednocześnie jeszcze raz przypominam, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem cmentarza zabronione jest tam samowolne wykonywanie jakichkolwiek prac budowlanych i kamieniarskich. Usługi i prace kamieniarskie przy grobach mogą być wykonywane tylko w dni robocze oraz w sobotę w godzinach otwarcia cmentarza po uprzednim uzyskaniu zgody Administratora, wniesieniu stosownych opłat i zgłoszeniu zakresu prac w kancelarii cmentarza. Wyciąg z regulaminu cmentarza jest dostępny w gablocie i na tablicy na cmentarzu, a z pełnym tekstem można się zapoznać w kancelarii.
 3. Sprawą nie cierpiącą zwłoki jest generalny remont plebanii. Opracowany jest już wstępny projekt remontu i przygotowywany jest kosztorys oraz niezbędna dokumentacja. Więcej informacji podam za tydzień i będę prosił o radę oraz włączenie się w realizację tego przedsięwzięcia. Niezwykle ważne jest, abyśmy zaczęli postrzegać plebanię nie tylko jako mieszkanie proboszcza i biuro parafialne, ale zaplecze służące całej parafii jako miejsce spotkań, realizacji różnych przedsięwzięć duszpasterskich i wspólnotowych.
 4. Zgodnie z podjętą przez nas decyzją, sprzątaniem kościoła i przygotowaniem go na niedzielę będą zajmować się poszczególne miejscowości parafii, każda z nich przez miesiąc. Jako pierwszy zgłosił się Machnacz, który będzie to robił do odpustu parafialnego – niedzieli 5 sierpnia włącznie. Dziękuję bardzo mieszkańcom Machnacza za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję także panom Zbigniewowi Nowakowi z Gustorzyna i Marianowi Chrzanowskiemu z Jaranówka oraz ministrantom Hubertowi Roszakowi i Maksymilianowi Stawikowskiemu za wykopanie pnia i korzenia na cmentarzu.
 5. Myślę o przygotowaniu strony internetowej parafii i mam nadzieję, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Działa już strona parafii na Facebooku: https://www.facebook.com/parafia.wieniec
 6. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę po Mszach św. nastąpi uroczyste poświęcenie pojazdów (samochody, motory, rowery, samobieżne maszyny rolnicze). Właściciel pojazdu otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą przed podróżą. Będzie można także złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom na zakup dla misji środka transportu.
 7. Chorzy, których w sposób szczególny polecamy w naszych modlitwach to Mariusz Wojciechowski z Gustorzyna i Stanisław Łukomski z Wieńca.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii po Mszy św. można nabyć najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. bezpłatny dodatek specjalny o obronie życia, zagrożeniach metody in vitro i skutecznym leczeniu bezpłodności oraz niezwykła historia Mirjany Soldo, jednej z tzw. widzących z Medjugorie, której od ponad 30 lat ukazuje się Matka Boża i towarzyszące temu artykułowi wyjaśnienie ks. Jana Glapiaka, prawnika kanonisty na temat stanowiska Kościoła w sprawie objawień prywatnych.

  Zapowiedzi:

 • Remigiusz Rafał WALOSZEK, kaw. z Kątów, par. tut. – Anna CHOJNACKA, panna z Kątów, par. tut.
 • Marcin Jakub MAZURKIEWICZ, kaw. z Wieńca, par. tut. – Paulina PRZYBYSZ, panna z par. Zgłowiączka
 • Paweł CHEŁMIŃSKI, kaw. z Wieńca, par. tut. – Justyna PYCZKA, panna z par. Osięciny
 • Mateusz Dawid BANDOLEWSKI, kaw. z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie – Monika Hanna GRUDZIECKA, panna z Wieńca, par. tut.
 • Paweł Piotr RUSZCZYK, kaw. z par. NMP Królowej Apostołów w Ełku – Katarzyna Agata WOŁOWICZ, panna z Machnacza, par. tut.