Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

W niedzielę 5 sierpnia będziemy obchodzić odpust parafialny, czyli święto patronalne naszego kościoła parafialnego i wspólnoty wiernych tworzącej naszą parafię. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ksiądz prałat Teodor Lenkiewicz, a homilię wygłosi diakon Michał Laskowski.

Odpust to szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy, uleczenie ran będących skutkiem grzechu, oczyszczenie ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Odpust można uzyskać dla samego siebie lub osoby zmarłej. Każdy z nas jest odpowiedzialny przed Bogiem za zbawienie własne i bliskich dlatego niech dla nikogo nasze święto parafialne nie będzie „odpustem bez odpustu”.

Odpustu nie zyskuje się jednak w sposób automatyczny. Jego skuteczność zależy od wewnętrznej dyspozycji przyjmującego i wymaga wewnętrznej przemiany oczyszczającej. Darowanie kar doczesnych, jak w ogóle odpuszczenie grzechów nie może się dokonać bez zerwania z grzechem, bez pokutnego usposobienia. Szczególna okazja do przeżycia sakramentu pokuty i pojednania będzie w piątek 3 sierpnia od godz. 16.30 oraz w sam dzień odpustu przed Mszą św. o godz. 9 i przed oraz w czasie sumy odpustowej o godz. 12.