Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Pokora jest prawdziwą wielkością. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zachęca nas do praktykowania pokory w sposób, który prowadzi do otwartości i bezinteresowności w relacji z innymi i budowania serdecznych, przyjaznych relacji z ludźmi spoza mojego kręgu bliskich i znajomych. W jakich sferach mojego życia potrzebuję wzrastać w pokorze? Czy staram się o budowanie wspólnoty z tymi, z którymi bliska relacja nie obiecuje mi żadnej korzyści czy których z jakiegoś powodu mam pokusę uznać za gorszych od siebie?

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła oraz dożynki parafialne. Msza Św. dożynkowa o godz. 12.00, a po niej występ folklorystycznego Zespołu Pieśni i Tańca Wrzos z Włocławka i agapa na placu przed plebanią. Z tej racji nie będzie jeszcze Mszy Św. o godz. 13.00. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie i dekorację świątyni i placu przed plebanią w sobotę od godz. 16.00. Osoby, które chciałyby podarować kwiaty, zboża, owoce, warzywa mogące posłużyć do dekoracji proszę o kontakt z p. Eweliną Wojciechowską. Wszystkich chętnych zapraszam do wypieku ciast i przygotowania sałatek i przetworów na wspólny stół dożynkowy.

3. Podczas Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej. Spotkanie członków nowej Rady w środę po Mszy Św. o godz. 17.30.

4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz za ofiary na konserwację i renowację zabytkowych konfesjonałów – w przyszłą niedzielę dokonam podsumowania zbiórki. Trwają prace przy odnowieniu i malowaniu ogrodzenia wokół kościoła – wyrażam nasze uznanie i wdzięczność dla p. Romana Rosińskiego i p. Jarosława Pielki za podjęcie się tego zadania oraz dla naszego kleryka Huberta Roszaka za jego wkład pracy.

5. W minionym tygodniu grupa dzieci i młodzieży ze służby liturgicznej z naszej parafii (ministranci, schola, asysta) wzięła udział w biwaku w Marinie w Zarzeczewie. Bardzo dziękuję p. Izabeli i Waldemarowi Kowalskim za pomoc w jego organizacji oraz p. Barbarze Szatkowskiej, p. Ewelinie Wojciechowskiej i Hubertowi Roszakowi za opiekę nad uczestnikami biwaku. Część kosztów wyjazdu została pokryta z parafialnego funduszu Caritas, na który na zakończenie Mszy Św. w niedziele zbieramy ofiary do puszek.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów” – 8 plecaków zostało wypełnionych wyprawką szkolną przez indywidualne osoby lub rodziny. Na początku tygodnia trafią one do wytypowanych wcześniej dzieci. Otrzymaliśmy także pewną ilość elementów wyprawki szkolnej, które zostaną dołączone do plecaków lub rozdzielone pomiędzy inne dzieci. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję.

7. W czwartek, 1 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek 2 września – Pierwszy Piątek Miesiąca o godzinie 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, którzy chcą nowy rok rozpocząć z Panem Bogiem. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych. Młodsze dzieci otrzymają także książeczkę Niedziela z Panem Jezusem – w której będą wklejać otrzymywane w każdą niedzielę naklejki z fragmentem Ewangelii i rozwiązywać przeznaczone na daną niedzielę proste zadania (odpowiedź na pytanie lub rysunek).

8. W czwartek przypada też 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny, zwłaszcza o żołnierzach spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym oraz o pokój na świecie.

9. Odwiedziny chorych w domach z racji Pierwszego Piątku Miesiąca: w piątek 2 września od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec, Wieniec-Zalesie, Marianki Machnacz, Pikutkowo, Słone) oraz w sobotę 3 września od godz. 10.00 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka – Kryńsk). Zebranie Koła Żywego Różańca w sobotę po Mszy Świętej o godz. 09.00.

10. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Idziemy” wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

11. Zapowiedzi:

  • Anna Maria Wojciechowska z d. Winter i Jacek Wojciechowski, zam. Kuortane, Finlandia.
  • Maciej Nowicki, Wieniec, ul. Leśna – Joanna Mól, Wietrzychowice, par. Izbica Kuj.

12. W czwartek 26 sierpnia zmarła nasza parafianka ś.p. Irena Chmielewska z Wieńca, l.70. Pogrzeb odbył się wczoraj. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”