Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. „Dzisiejsza uroczystość, drodzy bracia, jest nam bardzo bliska, i dlatego z tym większą pobożnością powinniśmy ją uczcić. Uroczystości świętych obchodzimy wspólnie z innymi kościołami, natomiast święto naszego kościoła jest tylko nasze i dotyczy tylko nas samych, a poza nami nikt go nie będzie obchodzić. Nie powinno nas to dziwić czy zawstydzać, że samych siebie czcimy dzisiejszą uroczystością. Nie kamienie tej świątyni są święte i nie one wymagają naszej czci. Ale to wy jesteście święci i dzięki wam ten dom Boży jest święty” (Św. Bernard z Clairvaux (1090-1153), Kazanie 1 na poświęcenie kościoła). Obchodząc uroczystość 12. rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego, przeżyjmy ją z pragnieniem zobaczenia Jezusa Chrystusa. Taką sykomorą, na którą możemy się wspiąć jak celnik Zacheusz, z której łatwiej będzie nam dostrzec Jezusa i Jego Kościół, a przede wszystkim, na której On nas dostrzeże i zaprosi na ucztę są Ewangelizacyjne Misje Parafialne. Jeśli chcesz usłyszeć słowa Jezusa skierowane do Ciebie: „zbawienie stało się udziałem tego domu” okaż to pragnienie i udekoruj swój dom na misje, zaproś do udziału w nich swoich bliskich i sąsiadów. Plakaty z programem misji są wywieszone w gablocie – zachęcam też sołtysów, aby zabrali je z zakrystii i powiesili na tablicach sołeckich. Przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać folder ze szczegółowym programem misji. Będą one także roznoszone po domach przez członków Rady Parafialnej.

2. Pierwszy tydzień misji to celebracje w różnych rejonach naszej parafii przy tzw. Platformie Miłosierdzia – mobilnym ołtarzu adoracji Słowa Bożego i Najświętszego Sakramentu zamontowanej na samochodzie ciężarowym. Potrzebni są kierowcy kategorią prawa jazdy C gotowi poświęcić jedno-dwa popołudnia na kierowanie samochodem, najlepiej w swoim rejonie zamieszkania. Platforma Miłosierdzia to wyjście z Panem Jezusem poza przestrzeń świątyni i zachęta do wspólnego uwielbienia. Zapraszamy wraz ze swoimi sąsiadami do udziału w liturgii słowa, adoracji Najświętszego Sakramentu, skorzystania z możliwości spowiedzi przy krzyżu, kapliczce czy innym miejscu blisko własnego miejsca zamieszkania. Po modlitwie jeden z misjonarzy jadąc z Najświętszym Sakramentem będzie błogosławił każdy dom w tej części parafii.

3. Dziś w Rzymie kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty, założycielki Misjonarek Miłości. Niech przykład Matki Teresy pobudza nas do stawiania Chrystusa w centrum naszego życia i do wielkodusznego urzeczywistniania Ewangelii w nieustannym pełnieniu uczynków miłosierdzia.

4. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz dożynki parafialne. Dziękuję naszym gościom – Zespołowi Pieśni i Tańca Wrzos z Włocławka oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu.

5. Jutro w poniedziałek 5 września o godz. 19.00 Msza św. i spotkanie wspólnoty ALPHA (od godz. 18.00 wystawienie i  adoracja Najświętszego Sakramentu).

6. Od przyszłej niedzieli wraca Msza św. z udziałem dzieci o godz. 13.00 (wcześniej Msza św. o godz. 09.00 i o 11.00 – suma). Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Dzieci i młodzież zapraszamy do wstąpienia do liturgicznej służby ołtarza oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej. Zbiórka ministrantów w piątek: młodsi (szkoła podstawowa) o godz. 16.30, starsi po Mszy św. Termin spotkań scholi zostanie podany niebawem.

8. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święta o godz. 09.00 i 18.00 – na ich zakończenie pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów. Na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Misji w naszej parafii zapraszam członków Rady Parafialnej – po Mszy św. pierwsze oficjalne spotkanie Rady.

9. Wrócił już do kościoła pierwszy odrestaurowany i poddany konserwacji zabytkowy konfesjonał – prace przy drugim powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli to kosztowne przedsięwzięcie. Dziękuję także jednej z rodzin naszej parafii, która zobowiązała się do pokrycia kosztów renowacji i konserwacji rozpadającej się VII stacji Drogi Krzyżowej.

10. Dziś swoje urodziny obchodzi p. Ewelina Wojciechowska – nasza zakrystianka. Składamy jej nasze najlepsze życzenia i polecamy w modlitwie, aby służba w domu Bożym była dla niej źródłem radości i owocowała obfitym Bożym błogosławieństwem dla całej jej rodziny.