Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Czy widzę i doceniam Boże drogi prowadzące mnie do zbawienia? Jak mogę bardziej się zmagać o wejście do Królestwa Bożego?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. Dziś odpust św. Rocha w Dąbiu Kujawskim. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia odpust św. Bartłomieja Apostoła w Śmiłowicach oraz Dożynki Gminno-Parafialne w Brześciu Kujawskim. Dożynki w naszej parafii połączone ze uroczystością poświęcenia naszego kościoła odbędą się w niedzielę 4 września. Zachęcam do włączenia się w przygotowanie i dekorację świątyni i placu przed plebanią, wypiek ciast i przygotowanie sałatek i przetworów, którymi podzielimy się z innymi.

4. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5. Wróciło już 5 z 8 plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi dla dzieci z rodzin potrzebujących z parafii w ramach akcji CARITAS „Tornister pełen uśmiechów”. Proszę o dostarczenie do przyszłej niedzieli pozostałych trzech plecaków. W kruchcie przed kratą w tygodniu wystawiony jest kosz, do którego można wkładać elementy wyprawki szkolnej. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy.

6. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Idziemy” wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”.

7. Zapowiedzi: Anna Maria Wojciechowska z d. Winter i Jacek Wojciechowski, zam. Kuortane, Finlandia.