Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą. Jakie są formy ślepoty w naszej współczesnej kulturze? Jak wiara czyni cię zdolnym do widzenia sensu życia?

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego tematem jest Kościół w Pakistanie. Na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w tym kraju. Chrześcijanie w Pakistanie stanowią ok. 2% ludności, a katolicy ok. 0,6%. Rocznie ok. 800 młodych kobiet i dziewcząt jest porywanych i wydawanych za mąż za muzułmanów. W Pakistanie stosuje się nagminnie prawo dot. bluźnierstwa. Oskarżona o bluźnierstwo osoba, słusznie lub niesłusznie, podlega karze śmierci. 99% wszystkich spraw było bezpodstawnych. Jedną z oskarżonych jest Asia Bibi, która od 9 lat przebywa w więzieniu.

3. Także dziś w naszej wspólnocie świętujemy Jubileusz Rodzin. Na Mszę św. o godz. 11.00 połączoną z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich zaprosiliśmy indywidualnie małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25 i 50 lecia oraz wszystkie małżeństwa, które chcą w ten sposób odnowić swoje zawierzenie Panu Bogu i podziękować za otrzymane łaski.

4. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. W naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. uczestniczyły 402 osoby powyżej 7 roku życia (146 mężczyzn i 256 kobiet), a do komunii św. przystąpiły 144 osoby (35 mężczyzn i 109 kobiet). W ubiegłym roku 355 osób (124 mężczyzn i 231 kobiet), a do komunii św. przystąpiło 159 osób (42 mężczyzn i 117 kobiet).

5. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową: zebraliśmy 1138,16 zł, a na misje na tacę: 462 zł.

6. W środę 31 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. Spotykamy się przebrani za swojego ulubionego świętego lub aniołka o godz. 17.00 w kościele, gdzie rozpoczniemy odmawianie różańca i skąd w korowodzie świętych wyruszymy do remizy OSP w Machnaczu (w przypadku złej pogody różaniec w kościele, a do remizy OSP w Machnaczu przejedziemy samochodami). Prosimy o przygotowanie i zabranie ze sobą lampionów. W programie balu jak w ubiegłym roku tańce, pląsy, konkursy i zabawy z nagrodami. Zakończenie balu i światełko do nieba o godz. 20.00.

7. W czwartek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne zjednoczenie z Nim w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msza św. w naszym kościele o godz. 09.00, a o godz. 12.00 sprzed kaplicy na cmentarzu parafialnym wyruszy procesja żałobna, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni, poległych w obronie Ojczyzny, zmarłych ze wspólnot parafialnych w Wieńcu i Brzeziu, z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu oraz błogosławić groby. Po zakończeniu procesji Msza św. na cmentarzu. W uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie ofiary zbierane w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.

8. W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w tym dniu w kościele o godzinie 09.00 i w kaplicy na cmentarzu po zakończeniu procesji różańcowej z lampionami i świecami, która o godz. 17.00 wyruszy od bramy kościoła. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich zmarłych do Mszy św. zbiorowej za zmarłych w Dzień Zaduszny oraz zamawiać wypominki jednorazowe i roczne.

9. Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych jeden raz można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla jednego zmarłego jeśli pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę i odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełni zwykłe warunki do zyskania odpustu. W dniach 1-8 listopada można także zyskać codziennie odpust zupełny dla jednego zmarłego za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych. W oktawie modlitw za zmarłych różaniec i Msza św. w kaplicy na cmentarzu w sobotę 3 listopada o godz. 09.00 oraz od poniedziałku 5 listopada do czwartku 8 listopada o godz. 17.00.

10. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Apeluję, aby śmieci składać tylko do kontenerów i nie wyrzucać za płot ani na inne groby.

11. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godz. 16.00 do 17.00, a dla osób nie udających się na cmentarz na Mszę św. za zmarłych będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Będą spowiadać także ks. Michał Sadowski oraz o. Tomasz Żychowicz OFM.

12. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 10.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i w sobotę od godz.11.00 (Wieniec po stronie szkoły, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).

13. Ks. Michał Laskowski zaprasza na katechezy kerygmatyczne dla dorosłych do kościoła w Osięcinach w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie. Dziś temat „O Bożej miłości” ze świadectwem osoby niepełnosprawnej.

14. W piątek w kościele i na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Janinę Kapelińską, l. 71 z Nowej Wolicy. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla Zmarłej prosimy o Boże miłosierdzie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a w sposób szczególny Andrzejowi Wojciechowskiemu, członkowi Liturgicznej Służby Ołtarza, który świętuje swoje 60. urodziny, życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

16. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatenj gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.