11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Od wtorku do czwartku w godz. 18.00 – 18.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

« Paź

1. Pan Jezus przypomina nam dziś, że wspólnoty Kościoła nie tworzy się poprzez nakazy z góry, ale przez służbę tych, którzy szukają dla siebie ostatniego miejsca. W Kościele nie powinno być miejsca na żadne relacje w kluczu zaszczytów, uznania, dominacji czy materialnych korzyści. Jak doświadczyłeś służby innych jako momentu zbawienia przez Jezusa? Jak ludzkie ambicje osłabiają i utrudniają przynoszenie owoców przez wspólnotę uczniów Jezusa?

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. W orędziu na dzisiejszy dzień Papież Franciszek podkreśla, że każdy człowiek jest misją, a naszą misją jest dzielenie się naszym zafascynowaniem Jezusem w każdym zakątku świata. Tydzień Misyjny to czas misyjnej solidarności – wsparcia modlitwami i ofiarami materialnymi młodych wspólnot kościelnych na terytoriach misyjnych. Pamiętajmy o misjach i misjonarzach w naszej codziennej modlitwie, zwłaszcza modlitwie różańcowej. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na cele misyjne.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

4. Jutro w liturgii uroczystość św. Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II jest patronem rodzin i od ubiegłego roku w niedzielę sąsiadującą z jego uroczystością świętujemy w naszej wspólnocie jubileusz małżeństw. Zapraszamy gorąco wszystkie małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25 i 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz wszystkie pary pragnące odnowić przyrzeczenia małżeńskie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00.

5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie biblijne podsumowujące ubiegłoroczną lekturę księgi Apokalipsy. Od następnego czwartku rozpoczniemy nowy cykl spotkań. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Kościół w Pakistanie. Na zakończenie Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w tym kraju.

7. W środę 31 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. Spotykamy się przebrani za swojego ulubionego świętego lub aniołka o godz. 17.00 w kościele, gdzie rozpoczniemy odmawianie różańca i skąd w korowodzie świętych wyruszymy do remizy OSP w Machnaczu (w przypadku złej pogody różaniec w kościele, a do remizy OSP w Machnaczu przejedziemy samochodami). W programie balu jak w ubiegłym roku tańce, pląsy, konkursy i zabawy z nagrodami. Zakończenie balu i światełko do nieba o godz. 20.00.

8. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

9. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.