Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Październik 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

1. „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10,17). Nie bójmy się postawić tego pytania w naszej osobistej modlitwie i wsłuchajmy się w odpowiedź Jezusa patrzącego na nas z miłością. On poprzez dialog chce nas poprowadzić od patrzenia na życie chrześcijańskie w kategoriach zachowywania prawa do radykalnego wyboru Boga i podążania drogą miłości. Jak możemy uniknąć powierzchowności w naszym naśladowaniu Jezusa? Jak możemy uczyć młodych oddawania czci i służenia Bogu wobec panującej kultury materializmu?

2. Dzisiaj pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” obchodzimy 18. Dzień Papieski. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Tegoroczny obchód nawiązuje do 60. rocznicy sakry biskupiej i 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Jak co roku prowadzona jest zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich rodaków.

3. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Wspólna modlitwa różańcowa w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (prowadzą dzieci i młodzież). W sobotę w tym tygodniu o godz. 08.30. W soboty i w niedziele zachęcam do odmawiania różańca w gronie rodziny w domu lub przy krzyżu lub kapliczce.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. za naszą wspólnotę parafialną i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, po Mszy św. o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i pierwsze po wakacjach spotkanie grupy biblijnej i wspólnoty ewangelizacyjnej.

6. Także w czwartek uroczystości 34. rocznicy męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki w jego sanktuarium przy włocławskiej tamie z udziałem Prezydenta RP. Informacje na plakacie.

7. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca, dzień tacy inwestycyjnej w naszej wspólnocie. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

8. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

9. Przypominam o bezwzględnym zakazie wchodzenia na chór pod nieobecność pani organistki. Dotyczy to szczególnie dzieci i młodzieży. Proszę także, aby na ile tylko to możliwe dzieci uczestniczące w nabożeństwie różańcowym siedziały w ławce obok swoich rodziców.

10. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Cieszymy się, że zaproszenie do włączenia się w to przedsięwzięcie spotkało się z pozytywną odpowiedzią ze strony niektórych osób. Lista jest cały czas otwarta. Można dołączyć do istniejącego zespołu lub stworzyć swój własny zespół. Osobą odpowiedzialną za tę służbę Panu Bogu i na rzecz naszej wspólnoty jest p. Bogumiła Młynarczyk – tel. 694 266 455.

11. W kancelarii parafialnej i w zakrystii można zamawiać wypominki jednorazowe i roczne.

12. W minionym tygodniu pracownicy firmy „Rduch” zajmującej się produkcją i montażem systemów nagłośnieniowych uruchomili nieczynny głośnik w kruchcie kościoła, zamontowali i podłączyli głośnik w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz założyli instalację do zamontowania tub na zewnątrz kościoła (od strony plebanii i z tyłu). Dokonaliśmy także przeglądu nagłośnienia na cmentarzu parafialnym. Niestety, bez większych inwestycji nie da się go poprawić. Potrzeba założenia listwy mocy, nowych głośników i nowego mikrofonu bezprzewodowego. Szacunkowy koszt to ok. 12 000 zł.

13. Bardzo dziękuję uczestnikom pielgrzymki autobusowej do Gidli i na Jasną Górę za dar dla parafii – zbiornik na wodę święconą wraz ze statywem.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Mariannę Żakowską z Gustorzyna i śp. Ewę Kumecką. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.