11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Od wtorku do czwartku w godz. 18.00 – 18.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

« Paź

1. „Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych” (Mk 12, 29-31). Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Miłość Boga nie może być oddzielona od miłości bliźniego. W miłości odnajdujemy życie. Rozważając dzisiejszą Ewangelię przywołaj swoje doświadczenia jak bycie kochanym przez innych dało ci energię do życia oraz jak ty dawałeś swoje życie innym z miłości do nich i do Boga.

2. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy należnych jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia co do duszy. Dzisiejsze wypominki są kontynuacją starożytnych dyptyków i są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych – a następnie je odczytując – wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Szczególnego znaczenia modlitwie wypominkowej nadaje jej powiązanie z Eucharystią.

3. Do czwartku włącznie codziennie o godz. 17.00 różaniec za zmarłych i Msza św. w kaplicy na cmentarzu. Także do czwartku można ofiarować codziennie łaskę odpustu za jedną osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnie wydarzenia w naszej parafii. W sposób szczególny chcę podziękować Małgorzacie Barańskiej i Dorocie Rosińskiej za przygotowanie Jubileuszu Małżeństw; Natalii Jakrzewskiej, Hubertowi Roszakowi i Dariuszowi Langa za Bal Wszystkich Świętych; Grzegorzowi Kulińskiemu za wszystkie przygotowanie do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na naszym cmentarzu parafialnym oraz za troskę w naszym imieniu o grób żołnierzy z 1939 roku oraz groby księży. Bardzo dziękuję także zespołowi z Wieńca-Zalesie, który posprzątał i przygotował kościół do dzisiejszej liturgii.

5. W środę o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

6. W czwartek rozpoczynamy nowy cykl spotkań biblijnych, tym razem poświęconych Ewangelii św. Mateusza. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na godz. 19.00 do domu parafialnego – plebanii.

7. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Jako przygotowanie do jej świętowania polscy biskupi skierowali do nas list pasterski zatytułowany Wymodlona i wywalczona wolność.

8. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.