Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. W Rio de Janeiro trwają Światowe Dni Młodzieży. We wczorajszym wieczornym czuwaniu z papieżem Franciszkiem na plaży Copacabana wzięło udział 3 miliony młodych z całego świata. Dziś o godz. 15.00 czasu polskiego papież będzie przewodniczył Mszy Posłania, kończącej to wielkie wydarzenie – bezpośrednia transmisja w TVP2 i TV TRWAM. Trwajmy w jedności na modlitwie z Ojcem Świętym i uczestnikami tego wielkiego święta Kościoła. Copacabana to także, jak mówił podczas wczorajszego czuwania papież Franciszek, pole naszego serca. „Kiedy nasze serce jest dobrą glebą, która przyjmuje Słowo Boże, kiedy „przepacamy koszulkę”, starając się żyć po chrześcijańsku, doświadczamy czegoś wielkiego: nigdy nie jesteśmy sami, jesteśmy częścią rodziny, w której bracia przemierzają te samą drogę: jesteśmy częścią Kościoła. Więcej, stajemy się budowniczymi Kościoła i aktywnymi twórcami historii. Św. Piotr mówi nam, że jesteśmy żywymi kamieniami, które tworzą duchową świątynię (por.1 P 2, 5). Chrystus mówi do mnie, do ciebie, do każdego: „Idźcie (…) i nauczajcie wszystkie narody”. Dziś wieczór odpowiedzmy Mu: Tak, ja także chcę być żywym kamieniem. Razem chcemy budować Kościół Jezusa! Powiedzmy razem: chcę iść budować Kościół Chrystusowy! ”
2. W dzisiejszą niedzielę z okazji przeżywanego w minionym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dokonujemy błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji zbieramy ofiary na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach Akcji św. Krzysztof „1 grosz za 1 km”, organizowanej przez MIVA Polska. Włączając się do tej akcji okazujemy naszą wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom, a jednocześnie wspieramy polskich misjonarzy głoszących Ewangelię i niosących pomoc potrzebującym w różnych zakątkach świata.
3. Tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową na prace prowadzone w parafii i spłatę kolejnej raty kredytu zebraliśmy 910zł 47gr. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel serdeczne Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji i z okazji odpustu parafialnego Przemienienia Pańskiego odwiedziny chorych w domach z sakramentem pokuty, namaszczenia chorych i Komunią św.: w czwartek Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone i Wieniec – ul. Szkolna, Brzozowa, Polna; w piątek Lipiny, Wieniec – ul. Kronenbergów, Orzechowa, Parkowa, Gustorzyn, Jaranówek; w sobotę Wolica i Bachórka-Kryńsk. Początek odwiedzin: w czwartek i w piątek godz. 09.00, w sobotę godz. 10.30. Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.
5. W kościele spowiedź w piątek od godz. 16.30 – będzie także drugi spowiednik, ks. Piotr Stolecki, a o godz. 17.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych i nabożeństwo wynagradzające do NSPJ wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. i nabożeństwie zapraszam na zbiórkę wszystkich ministrantów.
6. W sobotę o godz. 09.00 Msza św. za żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca oraz osoby chore i starsze wpierające modlitwą i ofiarą cierpienia naszą wspólnotę.
7. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył oraz wygłosi do nas kazanie Ksiądz Prałat Jan Kasiukiewicz, proboszcz parafii św. Teresy oraz rektor Sanktuarium w Ostrej Bramie w Wilnie. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych, którzy w czyśćcu dopełniają zadośćuczynienia za popełnione przez siebie grzechy, by dojść do doskonałej miłości. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Uzyskanie odpustu zależy od wypełnienia określonych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Skorzystajmy z tego daru Bożego miłosierdzia.
8. We wtorek  6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę.  Szczegółowe informacje na temat zapisów i samej pielgrzymki na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl. Z tej okazji Bp Wiesław Mering wystosował specjalny list pasterski do diecezjan.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą niedzielę i przez cały miesiąc lipiec mieszkańcom ulic Jodłowej i Orzechowej. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać! Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy w ciągu całego roku odpowiedzieli na mój apel i włączyli się czynnie w przygotowanie świątyni do niedzielnej celebracji. W sierpniu i wrześniu nie będę wyznaczał nikogo do tej posługi na rzecz całej naszej wspólnoty. Zachęcam natomiast do zastanowienia się jak kontynuować to przedsięwzięcie w przyszłości – propozycje i uwagi proszę zgłaszać do członków Rady Parafialnej lub bezpośrednio do mnie. Jednocześnie zapraszam wszystkie osoby chętne do pomocy w generalnym sprzątaniu naszej świątyni przed odpustem w sobotę na godz. 10.00.
10. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o odpowiedzialności za kierownicą i zasadach bezpiecznego podróżowania. Do numeru dołączona jest karta z wizerunkiem świętego Krzysztofa i modlitwą kierowcy. Jest także do nabycia nowy numer „Naszej Arki” – tym razem poświęcony postaci św. Jacka. Powinni się nim szczególnie zainteresować ci, którym ten święty patronuje.