Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Jezus objawia nam dziś w Ewangelii prawdziwe oblicze Boga, który jest naszym Ojcem. Uczy nas jak poprzez modlitwę przyjmować i pogłębiać postawę właściwą prawdziwemu dziecku Boga. Jak doświadczasz bliskości Boga jako Ojca? Jak możemy nauczyć innych, że modlitwa jest relacją z Bogiem?

2. W dzisiejszą niedzielę, na zakończenie XX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa przeżywanego pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, na zakończenie Mszy Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Zbierane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na konto organizacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy.
W 2018 r. w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Było to: 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka; 64 motocykle i motorowery; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne; 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy. Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową. Zebraliśmy 1085,80 zł. Pieniądze te w pierwszej kolejności przeznaczane są na spłatę zaciągniętego w styczniu 2013 roku kredytu 100000 zł na dokończenie prac remontowych domu parafialnego-plebanii. Do spłacenia pozostało nam jeszcze 35320 zł. Najbliższa rata kredytu płatna na koniec tego miesiąca to 1101,27 zł.

4. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe z okazji święta Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie tej szczególnej uroczystości to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Suma odpustowa wraz z procesją rozpocznie się o godz. 12.00. Pół godziny przed Mszą św. o godz. 09.00 i przed sumą będzie okazja do spowiedzi. Gorąco zapraszam ministrantów, asystę, dzieci do sypania kwiatków, strażaków oraz wszystkich wiernych. W samo święto Przemienienia Pańskiego we wtorek 6 sierpnia Msza św. o godz. 17.00 na cmentarzu w intencji naszych zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek z powodu wakacyjnego wyjazdu z ministrantami nie będzie Mszy św. w naszym kościele. W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę. W trakcie adoracji będzie okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych w domach: w poniedziałek 5 sierpnia i wtorek 6 sierpnia. Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.

6. Cmentarz. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem cmentarza usługi kamieniarskie mogą być świadczone przez wykonawców po przedstawieniu projektu zagospodarowania grobu i jego otoczenia oraz po uprzednim wniesieniu opłat (10% wartości zaplanowanych prac). Projekt zagospodarowania grobu i jego otoczenia może obejmować jedynie wymiar placu miejsca grzebalnego, który został określony w pokwitowaniu na grób. Wszystkie opłaty wynikają z kosztów funkcjonowania i utrzymania cmentarza oraz planów inwestycyjnych. W przypadku braku pozwolenia na prowadzenie prac kamieniarskich Zarządca ma prawo zabronić wykonywania usług kamieniarskich i nakazać opuszczenie terenu cmentarza, a w razie potrzeby wezwać odpowiednie służby porządkowe oraz zastosować wobec takiego wykonawcy czasowy lub stały zakaz działalności na cmentarzu.
Proszę o zwracanie uwagi na to, co się dzieje na cmentarzu i zgłaszanie przypadków naruszania regulaminu. W ostatnim czasie ktoś regularnie wyrzuca do śmietników na cmentarzu gruz budowlany w workach. Nieustannie napływają skargi o kradzieży kwiatów i elementów dekoracji grobów.