Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zaprasza nas wraz ze sobą do domu Marty i Marii. Adres: Łk 10,38-42. Ten, który przyjmuje i naucza tajemnicy przyjmowania Ojca w braciach, w tym domu sam zostaje przyjęty i objawia tym, którzy Go słuchają, tajemnicę Ojca i Syna. W ten sposób uzdrawia ten dom balsamem swojej obecności i poi winem swego słowa, aby mógł podążać za Nim Jego drogą. Jak przyjmuję w moim domu (rodzinie, wspólnocie i parafii) Jezusa? Czy nawiedzenie Jezusa jest dla mnie motywem radości czy raczej poczucia trudu i wysiłku? Co możemy uczynić, aby słuchanie słuchanie słowa Pana stanowiło lepszą część naszego dnia? Jak słuchanie Pana może być ściślej powiązane ze służbą bliźniemu i obcemu?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. Dziś rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa przeżywany pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. Na ten cel będą przeznaczone ofiary zbierane podczas święcenia pojazdów w przyszłą niedzielę.
W 2018 r. w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. zł. Za te pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Było to: 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka; 64 motocykle i motorowery; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne; 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy. Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.

4. Zbiórka ministrantów wraz z rodzicami w związku z wyjazdem do Krakowa w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Przypominam o nadchodzących wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W sierpniu rozpoczniemy zbieranie zgłoszeń kandydatów. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji i głęboki namysł nad odpowiednimi kandydatami do Rady.
Rada powinna stanowić reprezentację wszystkich grup i środowisk tworzących naszą parafię. Zgodnie z normami określonymi w statutach II Synodu Diecezji Włocławskiej z 1994 roku jej członkami mogą być mieszkający na terenie parafii „gorliwi katolicy, zaangażowani w życie Kościoła, cieszący się jego uznaniem, odznaczający się cechami moralnymi i umysłowymi, przydatnymi w życiu wspólnoty parafialnej”. Pomimo, że statuty II Synodu Diecezji Włocławskiej określają, że „członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej powołuje proboszcz na podstawie własnego rozeznania i po uprzedniej konsultacji ze współpracownikami”, chciałbym, aby większość członków naszej Rady, tak jak to było w poprzednich kadencjach, pochodziła z wyboru parafian. W niedzielę 1 września będziemy wybierać członków Rady z następujących części parafii: 1. Bachórka (Kryńsk), 2. Gustorzyn, Jaranówek, Nowy Młyn (Starobrzeska Kolonia), Polówka, Wolica, 3. Kąty i Słone, 4. Machnacz i Marianki, 5. Wieniec po stronie szkoły, 6. Wieniec po stronie kościoła i Lipiny, 7. Wieniec-Zalesie.