1. Celebrując uroczystość patronalną naszej wspólnoty parafialnej uczestniczymy przez wiarę w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego i słyszących głos „To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”. Wiara w Jezusa Chrystusa i głoszenie Dobrej Nowiny nie są owocem ludzkiego wymysłu czy retoryki, ale konsekwencją życiowego doświadczenia, które jak lampa napełniona oliwą promieniuje światłem i blaskiem nowego życia. Jakie jest moje doświadczenie boskości Jezusa? Uwielbiam, błogosławię i wychwalam Boga dostrzegając Jego obecność we wszystkich miejscach, wydarzeniach, okolicznościach, osobach? Pozwalam się przemieniać przez Słowo, które przekazuje światło, ciepło, prawdę, życie?
2. Pamiętajmy, że tym co stanowi o wyjątkowości i sensie uroczystości odpustowej to możliwość uzyskania w tym dniu w naszym kościele parafialnym odpustu zupełnego czyli darowania przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Można go uzyskać dla siebie lub dla zmarłych. Odpust zupełny jest całkowitym uleczeniem ran będących skutkiem grzechu, jest oczyszczeniem ludzkiego „ja” z tego wszystkiego, co nie pozwala człowiekowi na pełną wspólnotę z Bogiem. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa według intencji Ojca Świętego oraz wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
3. Serdecznie dziękuję naszemu przewodnikowi w dzisiejszej wspinaczce na Tabor, kaznodziei i sumiście ks. Maciejowi Jasińskiemu – proboszczowi parafii św. Józefa w Brzeziu oraz spowiednikom: ks. Jackowi Bartczakowi – wicerektorowi naszego seminarium duchownego i ks. prałatowi Antoniemu Ponińskiemu.
Bardzo dziękuję przybyłym księżom z dekanatu oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości patronalnej: osobom, które zatroszczyły się o gruntowne sprzątnięcie i przygotowanie naszej świątyni, otoczenia kościoła oraz cmentarza, służbie liturgicznej, lektorom, asyście, strażakom, naszej pani organistce oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w oprawie naszej liturgii. Dziękuję także wczorajszym nowożeńcom za dar ołtarza – piękną kwiatową dekorację kościoła oraz właścicielom i pracownikom „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie obiadu dla księży. Wszystkim życzę radosnego świętowania dzisiejszej uroczystości przy stołach rodzinnych, które są przedłużeniem stołu Eucharystii w naszej świątyni parafialnej i domowymi ołtarzami umacniającymi naszą więź i wzajemną miłość.
4. Odwiedziny chorych w domach: w poniedziałek 5 sierpnia (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) i wtorek 6 sierpnia (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.00. Zachęcam, aby z racji odpustu zgłaszać do odwiedzin także i tych swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą przybyć do kościoła, a nie korzystają z comiesięcznej pierwszopiątkowej wizyty księdza z posługą sakramentalną.
5. We wtorek 6 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych w kaplicy na cmentarzu.
6. W minionym tygodniu nasza Liturgiczna Służba Ołtarza uczestniczyła w dwudniowym wyjeździe do Krakowa. Po drodze odwiedziliśmy Jasną Górę i uczestniczyliśmy w Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu modląc się za całą naszą wspólnotę parafialną. W Krakowie kibicowaliśmy siatkarskiej reprezentacji Polski podczas pierwszego dnia Memoriału Huberta Wagnera oraz zwiedzaliśmy i modliliśmy się w sanktuariach św. Jana Pawła II oraz Miłosierdzia Bożego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali nam pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. W sposób szczególny dziękujemy Panu Burmistrzowi i Gminie Brześć Kujawski za udostępnienie busa na naszą podróż.
7. W ubiegłą niedzielę przy okazji święcenia pojazdów zebraliśmy 630,82 zł dla MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.