Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do pokory, zaangażowania w dzieło budowania królestwa Bożego i otwartości na działanie Boga, który jest większy niż nasze wyobrażenie o Nim i działa często w sposób nieoczekiwany i zaskakujący. Nikt, kto czyni dobro nie jest naszym przeciwnikiem ponieważ postępuje w zgodzie z pragnieniem samego Boga. Dobro wspólne, nasza troska o bardziej sprawiedliwy, solidarny świat wymaga współpracy wszystkich, każdego w sposób w jaki został obdarowany przez Boga. Skandalem jest natomiast wykorzystywanie otrzymanych darów jako narzędzi zła i śmierci. Czy nie ograniczam działania Boga do moich oczekiwań i idei? Jak mogę rozwijać w sobie otwartość na Boże nieoczekiwane drogi i przyczyniać się do przemiany świata, mojej wspólnoty i rodziny zgodnie z Bożym zamysłem?

2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na nowe ławki i ogrzewanie. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1060,10 zł.

3. Dziś kończy praktykę wrześniową w naszej parafii diakon Jakub Kupiński – dziękujemy mu za posługę wśród nas i czekamy na spotkanie w Wielkim Poście. W tym tygodniu rozpoczyna studia na II roku seminarium nasz parafianin Hubert Roszak. Tak ich, jak i pozostałych seminarzystów oraz wszystkich rozpoczynających nowy rok akademicki otaczamy naszą modlitwą. Osoby chętne do przekazania darów – płodów ziemi dla naszego Seminarium Duchownego proszę o kontakt w najbliższych dniach. Wcześniej do seminarium trafiły warzywa i owoce pozostałe po uroczystościach dożynkowych. Za wszystkie dary serca na ten cel oraz na Dom Księży Emerytów, na który jak się dowiaduję była ostatnio prowadzona zbiórka na terenie naszej parafii, serdecznie dziękuję.

4. Zachęcam do zgłaszania się osób gotowych do pełnienia posługi lektorskiej (czytanie czytań, śpiew psalmu) w czasie niedzielnych Eucharystii. Planujemy stałe comiesięczne spotkania formacyjne dla tej grupy. Zgłoszenia można dokonać u p. Eweliny Wojciechowskiej lub w kancelarii parafialnej.

5. W poniedziałek 28 września nasza parafia włączy się w zapoczątkowaną przed kilku laty w Łodzi, a dziś obejmującą cały świat akcję KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA.  Zapraszam wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę. Spotykamy się o 15.00 przy krzyżu misyjnym na placu przed kościołem. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga o wierność Jego Ewangelii, o pokój na ziemi, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga , oraz za obrady Synodu Biskupów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.

6. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały październik w dni powszednie o godz. 17.00 przed Mszą św. – w poniedziałki i środy modlitwę będą prowadzić dzieci ze szkoły podstawowej, we wtorki i czwartki młodzież z gimnazjum, w piątki ministranci, a w soboty dorośli. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w domach rodzinnych i przy kapliczkach.

7. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie i szkolenie osób gotowych do zaangażowania się w prowadzenie nowych edycji kursu ALPHA. Rozpoczęcie nowych edycji Kursu ALPHA w naszej parafiidla dorosłych w czwartek 15 października godz. 19.00 i dla młodzieży w piątek 16 października godz. 18.30.

8. Osoby zainteresowane nowymi formami ewangelizacji oraz czujące w swoim sercu wezwanie do zaangażowania się w nie w parafii i diecezji zapraszam do udziału w Diecezjalnym Forum Ewangelizacyjnym, które będzie miało miejsce w Kazimierzu Biskupim w sobotę 3 października. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 – będzie spowiadał także ks. dr Michał Sadowski z WSD we Włocławku.

10. Odwiedziny z posługą sakramentalną osób starszych i chorych wyjątkowo w poniedziałek  i wtorek (5-6 października) od godz. 09.00. Poniedziałek: Lipiny, Wieniec, Marianki, Machnacz, Słone. Wtorek: Nowy Młyn, Bachórka, Wolica, Jaranówek, Gustorzyn. Zachęcam rodziny i opiekunów osób, które z racji wieku czy stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, a nie korzystają dotąd z tej posługi o rozmowę ze swoimi bliskimi i ewentualne zgłoszenie ich osobiście w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

11. W ubiegłą niedzielę odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym przypominamy, że przygotowanie do pierwszego pełnego uczestnictwa w sakramencie Eucharystii trwa 3 lata. Spotkania dla rodziców klas 1-2 będą odbywać się w pierwszą niedzielę miesiąca: konferencja na zakończenie Mszy św. o godz. 13.00. Dla rodziców dzieci klas 3: w trzecią niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom, które w najbliższym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
Stały termin uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii to trzecia niedziela maja (w 2016 r. przypada ona 15 maja).  Komunia Święta Rocznicowa będzie w Wielki Czwartek. Przygotowania do tej uroczystości obejmuje: udział w 9-ciu Pierwszych Piątkach Miesiąca, udział w Mszy św. niedzielnej oraz zaangażowanie we wspólnocie ministranckiej, scholi, asyście parafialnej, a także okresowe spotkania.

12. Wspólnie z parafią w Kruszynie organizujemy pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Termin: sobota 24 października. W drodze do Częstochowy odwiedzimy też Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt wyjazdu: 60 zł. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

13. W związku ze zbliżającymi się wyborami zachęcam do zapoznania się z Komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do partii politycznych, w którym czytamy m.in.: „Wybór partii, ugrupowania, osób, którym należy powierzyć sprawy publiczne, mimo iż dotyczy sumienia każdego z osobna, nie może być wyborem wyłącznie indywidualnym: „Do wspólnot chrześcijańskich należy obiektywna analiza sytuacji własnego kraju, wyjaśnienie jej w świetle niezmiennych wypowiedzi Ewangelii, sięgnięcie do zasad myślenia, do kryteriów osądu i dyrektyw działania, zawartych w nauczaniu społecznym Kościoła”. W żadnym przypadku „nikomu nie wolno zawłaszczać autorytetu Kościoła wyłącznie na rzecz własnego rozwiązania”. Wierni powinni raczej starać się „w szczerej rozmowie oświecać siebie nawzajem, zachowując wzajemną miłość i troszcząc się przede wszystkim o dobro wspólne” (Kompendium Katolickiej Nauki Społecznej, 574)”. Obszerniejsze opracowanie na temat stosunku Kościoła do partii politycznych jest dostępne na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej.

14. Zachęcam do czytania  „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o wizycie papieża na Kubie oraz o święceniach diakonatu dla żonatych mężczyzn.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Stanisław Kłonowski z Kątów. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.