Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli mówi o wielkości powołania człowieka w pierwotnym i cały czas aktualnym zamyśle stwórczym Boga i ludzkim zmaganiu się z własną słabością i zranieniem grzechem. Bóg nie chce samotności człowieka. W  nasze serce wpisane jest dążenie do jedności z Bogiem, z  drugim człowiekiem i z samym sobą. Jedność, której chce Bóg, to jedność wielobarwna, wielowymiarowa, dynamiczna, zaskakująca, pełna życia. Jej najpełniejszym obrazem jest małżeństwo. Na drodze ku pełni nie jesteśmy skazani na bycie niewolnikami naszej zatwardziałości serca, ale mamy Przewodnika, który „nas uświęca i nie wstydzi się nazwać nas braćmi swymi”. Jak możemy najpełniej realizować piękno Bożych zamysłów wobec nas i promować szacunek dla ludzkiej godności i równości? Jak możemy wychowywać do bezinteresownej miłości?


2. Dziś w Rzymie rozpoczyna się Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów o rodzinie. Przez trzy tygodnie ojcowie synodalni będą się zastanawiać nad powołaniem i misją rodziny w Kościele i społeczeństwie. Wspierajmy to niezwykle ważne dla Kościoła i świata przedsięwzięcie modlitwą, prosząc aby Duch Święty czynił ojców synodalnych w pełni uległymi na Jego natchnienia.

3. Październik z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik w dni powszednie o godz. 17.00 przed Mszą św. – w poniedziałki i środy modlitwę będą prowadzić dzieci ze szkoły podstawowej, we wtorki i czwartki młodzież z gimnazjum, w piątki ministranci, a w soboty dorośli. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w domach rodzinnych i przy kapliczkach.

4. Wczoraj 8 osób z naszej wspólnoty parafialnej zaangażowanych w prowadzenie kursów ALPHA wzięło udział w Diecezjalnym Forum Ewangelizacyjnym w Kazimierzu Biskupim. Było to niezwykle ważne wydarzenie pozwalające poznać wielość wspólnot i inicjatyw ewangelizacyjnych w naszym Kościele lokalnym oraz położyć pierwsze fundamenty pod diecezjalny projekt ewangelizacyjny.

5. W poniedziałek w domu parafialnym-plebanii o godz. 19.00 pierwsze spotkanie dla osób, które uczestniczyły w kursie ALPHA i chcą kontynuować swoją formację. Rozpoczęcie nowych edycji Kursu Alpha w naszej parafii – dla dorosłych w czwartek 15 października godz. 19.00 i po raz pierwszy dla młodzieży w piątek 16 października godz. 18.30.

6. Przełożone odwiedziny z posługą sakramentalną osób starszych i chorych w poniedziałek  i wtorek (5-6 października) od godz. 09.00. Poniedziałek: Lipiny, Wieniec, Marianki, Machnacz. Wtorek: Nowy Młyn, Bachórka, Wolica, Jaranówek, Gustorzyn i Słone.

7. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej. Po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie Koła Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do róży. Jej skład wymaga cały czas uzupełnienia – gdyby ktoś był chętny do dołączenia do róży, zapraszamy w środę. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.

8. Dziękuję za dary przekazane przez jedną rodzinę z naszej wspólnoty dla naszego Seminarium Duchownego. Gdyby były jeszcze osoby chętne do przekazania darów – warzyw i innych płodów ziemi dla naszych kleryków, proszę o kontakt w najbliższych dniach.

9. Zachęcam do zgłaszania się osób gotowych do pełnienia posługi lektorskiej (czytanie czytań, śpiew psalmu) w czasie niedzielnych Eucharystii. Planujemy stałe comiesięczne spotkania formacyjne dla tej grupy. Zgłoszenia można dokonać u p. Eweliny Wojciechowskiej lub w kancelarii parafialnej.

10. Wspólnie z parafią w Kruszynie organizujemy pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Termin: sobota 24 października. W drodze do Częstochowy odwiedzimy też Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Koszt wyjazdu: 60 zł. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej.

11. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Jan Paweł II – patron rodziny! Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

12. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś wiele artykułów nt. rodziny i rozpoczynającego się dziś Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.