Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dzisiejsza liturgia słowa wzywa nas do otwarcia się na mądrość z góry. Uczy nas ona prawdziwej wielkości, która wyraża się w pokorze i służbie. W przeciwieństwie do zazdrości i chorych ambicji, które prowadzą do bezładu i wszelkiego występku, przynosi ona dobre owoce pokoju, łagodności i miłosierdzia.  Słuchaliśmy w dzisiejszej Ewangelii słów Pana Jezusa: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich!” (Mk 9, 35). Jaki model wielkości przeważa w naszym społeczeństwie i w naszej wspólnocie parafialnej? Jak możemy wychowywać młodych do postawy służby?

2. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w organizację, przygotowanie i przeprowadzenie dożynek parafialnych oraz tym, którzy wzięli udział w naszym parafialnym święcie dziękczynienia. Tegoroczne dożynki parafialne świętowaliśmy ciesząc się nowymi ławkami w naszym kościele. Jeszcze raz dziękuję p. Pałczyńskim i ich pracownikom za serce włożone w ich zaprojektowanie i wykonanie oraz wszystkim, którzy przez ofiarę materialną mają swój udział w tym przedsięwzięciu.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe. Za wszystkie ofiary, także za wpływające na bankowe konto parafialne i składane osobiście datki na nowe ławki, serdeczne Bóg zapłać!

4. Dziś, Mszą św. o godzinie 13.00 i spotkaniem z rodzicami dzieci z klas 1-3, rozpoczną się przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Stały termin uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii to trzecia niedziela maja (w 2016 r. przypada ona 15 maja).  Komunia Święta Rocznicowa będzie w Wielki Czwartek. Przygotowania do tej uroczystości obejmuje: udział w 9-ciu Pierwszych Piątkach Miesiąca, udział we Mszy św. niedzielnej oraz zaangażowanie we wspólnocie ministranckiej, scholi, asyście parafialnej, a także okresowe spotkania.

5. Papież Franciszek wczoraj rozpoczął pielgrzymkę na Kubę i do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zachęcam gorąco do towarzyszenia Ojcu Świętemu w tym niezwykle ważnym przedsięwzięciu, śledząc uważnie jej przebieg i wsłuchując się w papieskie przesłanie oraz wpierając go naszą modlitwą Przed wyruszeniem w podróż apostolską papież Franciszek na twitterze napisał: „Proszę was, abyście modlili się ze mną w intencji mojej podróży na Kubę i do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Potrzebuję waszych modlitw”.

6. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

7. Osoby zainteresowane nowymi formami ewangelizacji oraz czujące w swoim sercu wezwanie do zaangażowania się w nie w parafii i diecezji zapraszam do udziału w Diecezjalnym Forum Ewangelizacyjnym, które będzie miało miejsce w Kazimierzu Biskupim w sobotę 3 października. Bliższe informacje i zapisy u ks. proboszcza.

8. Rozpoczęcie nowych edycji Kursu Alpha w naszej parafii – dla dorosłych w czwartek 15 października godz. 19.00 i dla młodzieży w piątek 16 października godz. 18.30.

9. Zbiórka ministrantów w piątek: młodszych (szkoła podstawowa) o godz. 16.30 i starszych (gimnazjum, szkoła średnia) po Mszy św. o godz. 17.30. Dziś o godz. 16.00 ognisko dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w życie parafii (ministranci, schola, asysta). Przyjadą także  młodzi z innych parafii dekanatu, zwłaszcza ci, którzy uczestniczyli w wyjeździe do Zakopanego. Rozliczenie zbiórki do puszek na wakacyjne wyjazdy ministrantów, scholi i asysty: przez 10 niedziel zebrano 2592,58 zł. Z tych pieniędzy został dofinansowany wyjazd do Zakopanego dzieci, których rodziców nie stać było na pokrycie pełnych kosztów oraz udział kleryków-opiekunów. Pozostało 930 zł – do kasy ministranckiej.

10. Ostrzegamy przed powtarzającymi się kradzieżami na cmentarzu. Ostatnio skradziono krzyż metalowy i pasyjkę z krzyża lastrikowego, uchwyty mosiężne do otwarcia dwóch pieczar oraz nakrętki mosiężne mocujące tablice. Notorycznie giną też znicze i kwiaty. Prosimy o zwracanie uwagi na to co dzieje się na cmentarzu i w razie zauważenia podejrzanych zachowań alarmowanie administracji cmentarza lub policji.

11. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. uchodźcach i Kościele w Stanach Zjednoczonych, dokąd w najbliższych dniach udaje się papież Franciszek.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Halina Janusz z Wolicy i śp. Stanisław Zieliński ze Słonego. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.