Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Modlitwa powinna przypominać nam o naszej potrzebie Boga. Wyrażają to słowa skruszonego i pokornego celnika:  „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” (Łk 18,13). Przez naszą szczerość i pokorę zostajemy usprawiedliwieni w Bożych oczach. Jak możemy unikać udowadniania naszego bycia lepszymi przed Bogiem? Jak możemy prowadzić innych, zwłaszcza młodych do otwarcia się przed Bogiem?

2. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbyło się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. W naszym kościele w niedzielnych Mszach św. uczestniczyły 303 osoby powyżej 7 roku życia (123 mężczyzn i 180 kobiet), a do komunii św. przystąpiło 95 osób (25 mężczyzn i 70 kobiet). Na terenie naszej parafii mieszka ok. 2250 osób ochrzczonych.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na cele inwestycyjno-remontowe oraz na tacę na misje.

4. W czwartek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. Spotykamy się przebrani za swojego ulubionego świętego lub aniołka o godz. 16.30 w kościele, gdzie rozpoczniemy odmawianie różańca i skąd w korowodzie świętych wyruszymy do Szkoły Podstawowej w Wieńcu (w przypadku złej pogody różaniec w kościele, a do szkoły przejedziemy samochodami). W programie balu jak w poprzednich latach tańce, pląsy, konkursy i zabawy z nagrodami. Zakończenie balu i światełko do nieba o godz. 19.00.

5. Wcześniej w czwartek od godz. 16.00 będzie w kościele okazja do spowiedzi w związku z przypadającym w Uroczystość Wszystkich Świętych Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Będzie spowiadał także ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor naszego Seminarium Duchownego, któremu jednocześnie bardzo dziękuję za dzisiejsze zastępstwo. Spowiedź do Mszy św. o godz. 17.00. Po wyjściu dzieci w korowodzie świętych ok. godz. 16.30 ostatni różaniec w kościele.

6. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych ze względu na Uroczystość wszystkich Świętych odbędą się w sobotę od godz.10.00 (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) i w poniedziałek 4 listopada od godz. 11.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone).

7. W piątek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne zjednoczenie z Nim w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msza św. w naszym kościele o godz. 09.00, a o godz. 12.00 sprzed kaplicy na cmentarzu parafialnym wyruszy procesja żałobna, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, dobrodziejów i budowniczych naszej świątyni, poległych w obronie Ojczyzny, zmarłych ze wspólnot parafialnych w Wieńcu i Brzeziu, z naszych rodzin i wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu oraz błogosławić groby. Po zakończeniu procesji Msza św. na cmentarzu. W uroczystość Wszystkich Świętych tradycyjnie ofiary zbierane w kościele i na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne we Włocławku.

8. W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w tym dniu w kościele o godzinie 09.00 i w kaplicy na cmentarzu po zakończeniu procesji różańcowej z lampionami i świecami, która o godz. 16.00 wyruszy od bramy kościoła. Można jeszcze dołączyć swoich bliskich zmarłych do Mszy św. zbiorowej za zmarłych w Dzień Zaduszny oraz zamawiać wypominki jednorazowe i roczne.

9. Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych jeden raz można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla jednego zmarłego jeśli pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę i odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełni zwykłe warunki do zyskania odpustu. W dniach 1-8 listopada można także zyskać codziennie odpust zupełny dla jednego zmarłego za nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy w intencji zmarłych.

10. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Apeluję, aby śmieci składać tylko do kontenerów i nie wyrzucać za płot ani na inne groby.

11. W przyszłą niedzielę 3 listopada na sumie o godz. 12.00 będziemy świętować w naszej wspólnocie jubileusz małżeństw. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25 i 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa otrzymały już lub otrzymają w najbliższych dniach specjalne zaproszenia. Wraz z jubilatami do świętowania zapraszamy wszystkie pary pragnące odnowić przyrzeczenia małżeńskie.