Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. „Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło” (Łk 19,10). Pan widzi w Zacheuszu – zwierzchniku celników i bardzo bogatym, biednego człowieka potrzebującego zbawienia. Imię Zacheusz znaczy „Bóg pamięta” – pamięta nie o moim grzechu, ale o mnie, o mojej najlepszej czystej cząstce, której żaden grzech nie jest w stanie wymazać. Zacheusz starając się zobaczyć Jezusa, odkrywa że to Jezus stara się zobaczyć jego, poszukując uświadamia sobie, że jest poszukiwany, kochając odkrywa, że jest kochany. Nie spotykam Boga w nagrodę za dobre życie, ale to Bóg, który mnie kocha i szuka czyni moje życie dobrym, kiedy pozwalam Mu spotkać się ze mną. Jakiej przemiany oczekuje się od nas, kiedy doświadczamy Bożego miłosierdzia? Jak możemy pomóc podnieść się, zobaczyć więcej i dalej, spotkać Jezusa naszym bliskim i przyjaciołom?

2. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki za zmarłych. Modlitwa za zmarłych, aby zostali uwolnieni od grzechów i kar za grzechy należnych jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia co do duszy. Dzisiejsze wypominki są kontynuacją starożytnych dyptyków i są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Odczytując imiona zmarłych wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia. Szczególnego znaczenia modlitwie wypominkowej nadaje jej powiązanie z Eucharystią.

3. Do piątku włącznie codziennie o godz. 17.30 różaniec za zmarłych i o godz. 18.00 Msza św. w kaplicy na cmentarzu. Także do piątku można ofiarować codziennie łaskę odpustu za jedną osobę zmarłą pod zwykłymi warunkami nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

4. Jutro od godz. 11.00 przeniesione z piątku ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych odwiedziny chorych (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone).

5. W czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Ze względu na oktawę Wszystkich Świętych i modlitwy za zmarłych adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę przeniesiona na sobotę po Mszy św. o godz. 09.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna.

8. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnie wydarzenia w naszej parafii: Bal Wszystkich Świętych, uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, dzisiejszy Jubileusz Małżeństw oraz sprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Małżonkom obchodzącym swoje jubileusze składamy nasze serdeczne życzenia, prosimy o obfite Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodzin, dziękujemy za świadectwo ich życia.

9. W kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

10. Od 1 listopada można oglądać w polskich kinach film pt. „Nieplanowane”. To historia Aby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej (Planned Parenthood) w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię. Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. „Nieplanowane” to film, który zmienia świadomość ludzi. Ruchy pro-life także w Polsce traktują to niezwykłe dzieło jako wielką szansę i apelują, by włączyć się w jego popularyzację.