Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sierpień    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus uczy nas wytrwałości i cierpliwości w modlitwie. Nieustawanie w modlitwie ma pomóc w naszym życiu doświadczać miłosierdzia Ojca i bycia miłosiernymi jak Ojciec. Czy moja modlitwa wyraża moją relację do Boga jako Ojca? Jakie są przyczyny moich zaniedbań w modlitwie?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za ofiary składane na ten cel oraz złożone na tacę podczas Mszy św. na potrzeby misji serdeczne Bóg zapłać.

3. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczymy ilość wiernych, mężczyzn i kobiet, uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

4. Przeżywamy dziś w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny i jest obchodzony pod takim samym hasłem: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”. Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu na dzisiejszy dzień przypomina o misyjnym znaczeniu naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie Chrztu św. „Nasza synowska przynależność do Boga – pisze papież – nigdy nie jest aktem indywidualnym, ale zawsze kościelnym: z komunii z Bogiem Ojcem i Synem i Duchem Świętym rodzi się nowe życie razem z wieloma innymi braćmi i siostrami. A to Boże życie nie jest produktem na sprzedaż – nie uprawiamy prozelityzmu – lecz bogactwem, które trzeba dawać, przekazywać, głosić: takie jest znaczenie misji.”

5. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża. Święty Jan Paweł II jest patronem rodzin i od 2017 roku w niedzielę sąsiadującą z jego uroczystością świętujemy w naszej wspólnocie jubileusz małżeństw. W tym roku wyjątkowo będziemy go celebrować w niedzielę 3 listopada. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25 i 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz ponad 50 lat otrzymają w najbliższych dniach specjalne zaproszenia. Wraz z jubilatami do świętowania zapraszamy wszystkie pary pragnące odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

6. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę o godz. 08.30 – Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodzin lub przy krzyżu lub kapliczce.

7. W piątek na różaniec o godz. 17.30 i spotkanie formacyjne zapraszamy młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

8. W zakrystii i kancelarii można zamawiać wypominki za zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz rezerwować terminy Mszy św. na 2020 rok.

9. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W czwartek 31 października zapraszamy dzieci i młodzież na Bal Wszystkich Świętych. Spotykamy się przebrani za swojego ulubionego świętego lub aniołka o godz. 16.30 w kościele, gdzie rozpoczniemy odmawianie różańca i skąd w korowodzie świętych wyruszymy do Szkoły Podstawowej w Wieńcu (w przypadku złej pogody różaniec w kościele, a do szkoły przejedziemy samochodami). W programie balu jak w poprzednich latach tańce, pląsy, konkursy i zabawy z nagrodami. Zakończenie balu i światełko do nieba o godz. 19.00.

11. Wczoraj przeżyliśmy warsztaty „Komunikacja wiary – o tym jak rozmawiac o wierze i religii, budując relacje a nie mury” prowadzone przez członków Catholic Voices Polska. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tego przedsięwzięcia, które pomoże nam wierniej i lepiej wypełniać nasze misyjne powołanie. W sposób szczególny dziękuję naszym gościom Karolowi Olszewskiemu i Maciejowi Skórczewskiemu za wprowadzenie w metodę Catholic Voices oraz świadectwo wypełniania swojego powołania w Kościele i przyjęcia za niego współodpowiedzialności.