1. W dzisiejszej Ewangelii jedyny spośród dziesięciu uzdrowionych trędowatych, który powrócił z wdzięcznością do Jezusa był Samarytaninem. To właśnie on, obcy i pogardzany uczy nas wdzięczności połączonej z wiarą w Jezusa, który jest Panem i Zbawicielem. On ukazuje nam Boga, którego chwałą nie są rytuały, ale człowiek żyjący. Jak możemy zobaczyć Boga działającego w cudach codziennego życia? Jak możemy celebrować miłość Boga w stosunku do tych, których uważamy za obcych i nieczystych?

2. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na ten cel do puszek.

3. W dniu wyborów parlamentarnych w sposób szczególny polecamy dziś w modlitwie naszą Ojczyznę.

4. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę o godz. 08.30 – Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodzin lub przy krzyżu lub kapliczce.

5. Koledzy z pracy zadają niewygodne pytania o Kościół? Rozmowy z bliskimi na temat wiary wychodzą zbyt emocjonalnie? Dorastające dzieci potrafią „zagiąć” w sprawach religii? Wraz z organizacją Catholic Voices Polska zapraszamy na warsztaty „Komunikacja wiary – o tym jak rozmawiac o wierze i religii, budując relacje a nie mury”. Termin: sobota 19 października godz. 10.00-19.00. Koszt uczestnictwa wraz z obiadem: 50 zł. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w biurze parafialnym lub u Doroty Rosińskiej tel. 603 431 004, e-mail: d.rosinska68@gmail.com.

Catholic Voices to zespół katolików przygotowanych do mówienia o swojej wierze w mediach elektronicznych, głównie telewizji i radiu. Jego celem jest przekazywanie istoty katolicyzmu podczas typowych medialnych sytuacji – w szybkich wymianach zdań, polemikach i debatach. Mottem jest słynne wezwanie kanonizowanego dziś w Rzymie kardynała Johna Henrego Newmana: „pragnę laikatu nie aroganckiego, pochopnego w mowie, rozgorączkowanego, lecz ludzi którzy znają swoją religię, zagłębiają się w nią, którzy wiedzą na czym stoją, wiedzą czego się trzymać a czego nie, którzy znają dobrze swe credo, którzy znają historię tak dobrze, iż mogą jej bronić”.

W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 09.00 nasi goście podzielą się swoim doświadczeniem wiary i po zakończeniu Eucharystii będą do dyspozycji wszystkich, którzy chcieliby jeszcze z nimi porozmawiać.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny, który w tym roku ma szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła. Natomiast na zakończenie Eucharystii będziemy zbierać ofiary na nasz parafialny fundusz inwestycyjno-remontowy z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

7. W zakrystii i kancelarii można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz rezerwować terminy Mszy św. na 2020 rok.

8. Biuro parafialne czynne po Mszy św. – w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 09.00 i w środę o godz. 18.00.

9. We włocławskiej katedrze, w dzisiejszą niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Wstęp na koncert jest wolny.

10. Uroczystości z racji 35. rocznicy męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy Krzyżu na włocławskiej tamie i w Sanktuarium Męczeństwa u. Płocka 167A w piątek 18 października o godz. 17.00.

11. Święty Jan Paweł II jest patronem rodzin i od 2017 roku w niedzielę sąsiadującą z jego uroczystością świętujemy w naszej wspólnocie jubileusz małżeństw. W tym roku wyjątkowo będziemy go świętować w niedzielę 3 listopada. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 25 i 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa oraz ponad 50 lat otrzymają w najbliższych dniach specjalne zaproszenia. Wraz z jubilatami do świętowania zapraszamy wszystkie pary pragnące odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Kobielską (l. 65) z Wieńca (ul. Szkolna) oraz śp. Stanisława Pawlaka (l.77), pochodzącego z Wieńca (droga na Polówkę). Msza św. pogrzebowa śp. Stanisława Pawlaka w naszym kościele w środę o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek…