Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać” (Łk 17,10). W języku Ewangelii „sługa” oznacza tego, kto z miłością współpracuje w realizacji planów swojego Pana. Jest „nieużyteczny” nie dlatego, że nie nadaje się do niczego, ale ponieważ może czynić to co czyni tylko dlatego, że Bóg okazał mu swoje miłosierdzie. Nieużyteczni to tacy, którzy nie spodziewają się zysku, nie szukają korzyści; słudzy bez roszczeń, nie domagający się niczego, kierujący się jedynie motywacją miłości. Bezinteresowna służba bliźnim oraz dawanie świadectwa w jedności i miłości we wspólnocie Kościoła jest wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar wiary. Jak wiara czyni mnie pokornym? W jaki sposób może prowadzić mnie ona do autentycznej służby?

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Jak powiedział Ojciec Święty w homilii podczas nieszporów rozpoczynających ten czas: „Bóg miłuje Kościół wychodzący ku światu. Jeśli nie wychodzi, to nie jest on Kościołem. Kościół wychodzący, misyjny to Kościół, który nie traci czasu na opłakiwanie tego, co nie idzie jak trzeba, wiernych, których już nie ma, wartości dawnych czasów, których już nie ma. Kościół, który nie szuka oaz objętych ochroną, żeby się nie martwić. Pragnie być jedynie solą ziemi i zaczynem dla świata. Wie, że to jest Jego siłą, tą samą, co u Jezusa: nie znaczenie społeczne czy instytucjonalne, lecz pokorna i bezinteresowna miłość.”

3. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę o godz. 08.30 – Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodzin lub przy krzyżu lub kapliczce.

4. W Parafii NMP Królowej Polski w Niecieczy (diec. tarnowska) odbywa się I Ogólnopolskie Forum NewPastoral. Biorą w nim udział reprezentanci naszej parafii. Newpastoral.net to projekt duszpasterski i kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych w parafiach. Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy, zrealizowane specjalnie dla newpastoral.net, przedstawiające miedzy innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi. 

5. Koledzy z pracy zadają niewygodne pytania o Kościół? Rozmowy z bliskimi na temat wiary wychodzą zbyt emocjonalnie? Dorastające dzieci potrafią „zagiąć” w sprawach religii? Wraz z organizacją Catholic Voices Polska zapraszamy na warsztaty „Komunikacja wiary – o tym jak rozmawiac o wierze i religii, budując relacje a nie mury”. Termin: sobota 19 października godz. 10.00-19.00. Koszt uczestnictwa wraz z obiadem: 50 zł. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy w biurze parafialnym lub u Doroty Rosińskiej tel. 603 431 004, e-mail: d.rosinska68@gmail.com.
Catholic Voices to zespół katolików przygotowanych do mówienia o swojej wierze w mediach elektronicznych, głównie telewizji i radiu. Jego celem jest przekazywanie istoty katolicyzmu podczas typowych medialnych sytuacji – w szybkich wymianach zdań, polemikach i debatach. Mottem jest słynne wezwanie bł. kardynała Johna Henrego Newmana: „pragnę laikatu nie aroganckiego, pochopnego w mowie, rozgorączkowanego, lecz ludzi którzy znają swoją religię, zagłębiają się w nią, którzy wiedzą na czym stoją, wiedzą czego się trzymać a czego nie, którzy znają dobrze swe credo, którzy znają historię tak dobrze, iż mogą jej bronić”.

6. W czwartek odbyło się nieformalne spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która zostanie zaprzysiężona podczas sumy w I Niedzielę Adwentu 1 grudnia. Do udziału w nim byli zaproszeni także członkowie Rady, która zakończyła kadencję. Owocem spotkania jest powołanie trzech zespołów duszpasterskich: liturgicznego, charytatywnego i ewangelizacyjnego, do których zapraszamy nie tylko członków Rady, ale wszystkie osoby gotowe bardziej zaangażować się w życie parafii. Pierwsze spotkanie Zespołu Ewangelizacyjnego już jutro, w poniedziałek o godz. 16.30 w domu parafialnym – plebanii.

7. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Biuro parafialne będzie nieczynne od wtorku do czwartku włącznie. W tych dniach Msza św. poza parafią, natomiast nabożeństwo różańcowe zgodnie z harmonogramem codziennie o godz. 17.30.

10. Bardzo dziękuję p. Marcinowi Grzelakowskiemu za przycięcie gałęzi drzew na cmentarzu parafialnym.

11. We włocławskiej katedrze, w niedzielę 13 października o godz. 18 odbędzie się koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Wstęp na koncert jest wolny.