Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Witamy dziś w naszej wspólnocie ks. Piotra Ochotnego, który w październiku rozpocznie studia filozofii przyrody na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ksiądz Piotr będzie co miesiąc naszym gościem i zajmie się przygotowaniem młodzieży do bierzmowania, a być może poprowadzi też oazę w naszej parafii. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 9.00. Udział w comiesięcznych spotkaniach, które są dopełnieniem przygotowania na lekcjach religii w szkole jest  obowiązkowy i uczestnictwo w nich jest pierwszym warunkiem dopuszczenia do bierzmowania.
2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9.00 odbyło się poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Wszystkie dzieci, młodzież, uczących i rodziców polecamy w naszej modlitwie prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo w obecnym roku szkolnym.
3. Wczoraj odbyła się pierwsza zbiórka ministrantów. Spotkania takie będą się odbywać co tydzień w sobotę: o godz. 16.30 ministranci młodsi i o godz. 18.00, bezpośrednio po Mszy św. ministranci starsi i lektorzy. Gorąco zapraszam do udziału w nich nie tylko dotychczasowych ministrantów, ale także wszystkich chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę Bożą przy ołtarzu. Zwracam się także z apelem do rodziców, aby zachęcili swoich synów, którzy okazują takie zainteresowanie, ale wahają się lub brak im nieco odwagi. Myślę także o propozycji dla dziewcząt i mam nadzieję, że uda mi się ją przedstawić w najbliższym czasie. Wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby zastępy Liturgicznej Służby Ołtarza były liczne i radosne.
4. W najbliższą środę na godz. 18.30 zapraszam do remizy w Machnaczu wszystkich sołtysów oraz inne osoby, które zaangażowały się w przygotowanie dożynek parafialnych i tych, którzy chcieliby czynnie włączyć się w życie parafii. Chodzi nie tylko o podsumowanie dożynek, ale także o nowe pomysły i ustalenia na najbliższą przyszłość.
5. Bardzo dziękuję za napływające ofiary na prace remontowe w budynku domu parafialnego – plebanii, tak składane imiennie jak i na tacę podczas Mszy św. Dziękuję także tym, którzy zaoferowali swoją pomoc w tańszym zakupie niezbędnych materiałów czy wykonanie niektórych prac. Tak jak zapowiadałem, szczegółowego rozliczenia z dotychczas zebranych ofiar i poniesionych wydatków dokonam w pierwszą niedzielę października. Za zrozumienie potrzeby prowadzonych prac, okazywane wsparcie i deklaracje dalszej pomocy składam serdeczne Bóg zapłać!
6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Wieńca-Zalesie. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
7. Komenda Miejska Policji we Włocławku ostrzega, zwłaszcza osoby starsze przed oszustami, którzy podając się telefonicznie za osoby bliskie, które nagle potrzebują pomocy, dokonują wyłudzeń niekiedy bardzo wysokich sum pieniędzy. Bądźmy bardzo ostrożni w takich sytuacjach i zanim podejmiemy jakąś decyzję poprośmy o pomoc kogoś z bliskich, kto pomoże nam sprawdzić czy dzwoniąca osoba jest rzeczywiście tą, za którą się podaje lub natychmiast powiadommy policję. Więcej szczegółów na ulotce wywieszonej w gablocie kościoła.
8. W tym tygodniu Msza św. codziennie o godz. 17.30. W liturgii przeżywać będziemy:
• we wtorek, 25 września – błogosławiony Władysław z Gielniowa, zakonnik bernardyński, odznaczający się szczególnym nabożeństwem do Męki Pańskiej, autor pieśni religijnych;
• w czwartek, 27 września – święty Wincenty á Paulo, prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
• w piątek, 28 września – święty Wacław, patron Czech, książę czeski, który w X wieku zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina;
• w sobotę, 29 września – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – można nabyć nowe numery „Przewodnika Katolickiego”, „Naszej Arki” i „Naszej Drogi”. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o możliwościach zaangażowania ludzi świeckich w Kościele i o pielgrzymowaniu do Wilna.  Są do nabycia różne kalendarze na 2013 rok: ścienne, kieszonkowe, na biurko oraz kalendarz rolników.
10. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności ś.p. +Zenona Jana Ożóg. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.