Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Wieńca-Zalesie. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać! W październiku proszę o podjęcie się tego zadania mieszkańców Bachórki.
2. Rozpoczynamy od jutra miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00, pół godziny przed Mszą św. W niedziele na zakończenie każdej z Mszy św. będziemy odmawiać jedną dziesiątkę różańca pozostawiając pozostałe cztery do odmówienia we wspólnocie rodzinnej w domu po powrocie z Eucharystii lub do indywidualnego odmówienia, na przykład w drodze z kościoła do domu.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. W czwartek i piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach zgodnie ze stałym harmonogramem.
4. W przyszłą niedzielę, 7 października rozpoczyna się 68. Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na cele charytatywne w diecezji. Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczyna się 23 lutego 1937 r., kiedy to na pierwszym ogólnopolskim zjeździe dyrektorów diecezjalnych Caritas – największej obecnie pozarządowej organizacji charytatywnej w Polsce – podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia. Przed II wojną światową w ich obchody włączały się oprócz środowisk religijnych także władze państwowe i lokalne oraz media. Celem tego Tygodnia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień, służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.
5. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę autobusową do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Planujemy odwiedzić także Lidzbark Warmiński – Stoczek Klasztorny – Gierłoż (wojenna siedziba Hitlera) – Olsztyn – Grunwald. Termin 19-20 października (piątek-sobota). Koszt wraz z noclegiem i wyżywieniem (obiadokolacja w piątek i śniadanie oraz obiad w sobotę): 190 zł. Zapisy u p. Renaty Olejniczak z Machnacza tel. 725 187 323 lub w kancelarii parafialnej.
6. Bardzo dziękuję za napływające ofiary na prace remontowe w budynku domu parafialnego – plebanii, tak składane imiennie jak i na tacę podczas Mszy św. Dzisiejsze ofiary z tacy są przeznaczone na budowę kościołów i obiektów diecezjalnych.
7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – można nabyć nowe numery „Przewodnika Katolickiego”, „Naszej Arki” i „Naszej Drogi” oraz różne kalendarze na 2013 rok. Najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” poświęcony jest różańcowi. Dziennikarze tygodnika wyjaśniają, dlaczego jest on modlitwą dla każdego, niezależnie od wieku i wykształcenia, jaka jest jego historia i kim byli jego najwięksi orędownicy. Czytelnicy „Przewodnika” z okazji rozpoczynającego się właśnie w tym miesiącu Roku Wiary otrzymują w prezencie kolorowy różaniec misyjny.
8. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności ś.p. + Adama Święcikowskiego. Pogrzeb odbył się w piątek poza parafią. Dziś nad ranem zmarł ś.p. + Franciszek Kmieć. Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym we wtorek o godz. 14.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
9. W tym tygodniu Msza św. codziennie o godz. 17.30. W liturgii przeżywać będziemy:
• w poniedziałek, 1 października – święta Teresa od Dzieciątka Jezus, żyjąca w XIX wieku francuska zakonnica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich;
• we wtorek, 2 października – święci Aniołowie Stróżowie. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają;
• w czwartek, 4 października – święty Franciszek z Asyżu, żyjący w XIII wieku założyciel zakonu franciszkanów i klarysek, autor znanej modlitwy o pokój, w której prosi się, by Bóg uczynił z nas narzędzia pokoju;
• w piątek, 5 października – święta Faustyna Kowalska, żyjąca w XX wieku apostołka Miłosierdzia Bożego. Zawdzięczamy jej przypomnienie prawdy o nieodwołalnej miłości Boga do człowieka.