Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

styczeń 2025
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie Ewę i Edytę, studentki z Torunia i Warszawy, organizatorki i uczestniczki rekolekcji autostopowych „Piękne stopy”, które odbyły się w lipcu tego roku. Bardzo cieszę się i dziękuję im za przyjęcie zaproszenia do nas, aby podzielić się z nami świadectwem tego co stało się ich udziałem. Zachęcam też do skorzystania z możliwości rozmowy z nimi po Mszy św. i gorąco zapraszam wszystkich chętnych na godz. 16. 00 na przygotowane przez nie warsztaty poświęcone mistyce podróży i mistyce codzienności czyli o tym jak odkrywać obecność Boga w naszym życiu.
2. Ojciec Święty Benedykt XVI kończy dziś pielgrzymkę do Libanu. „Jako pielgrzym pokoju przybywam dziś nie tylko do Libanu, ale także symbolicznie do wszystkich krajów Bliskiego Wschodu. Jestem przyjacielem Boga i wszystkich mieszkańców każdego kraju tego regionu, niezależnie od ich przynależności narodowej i religijnej”. Tak tę podróż apostolską scharakteryzował Papież w przemówieniu powitalnym w Bejrucie. Powodem jego wizyty jest też podpisanie i przekazanie adhortacji apostolskiej będącej owocem Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu. Przez swą wizytę Benedykt XVI chce też ukazać, jak ważna jest obecność Boga w życiu każdego, być umieć żyć razem, czego świadectwo pragnie dawać Liban. Musi to być zakorzenione w Bogu, który chce, aby wszyscy ludzie byli braćmi. Towarzyszymy Ojcu Świętemu naszą modlitwą, prosząc o obfite owoce tej pielgrzymki.
3. Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Ojciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na 46. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu wskazuje na potrzebę milczenia, bo milczenie i słowo są „dwoma wymiarami komunikacji, które powinny się równoważyć, następować po sobie i dopełniać”. Milczeć oznacza słuchać i kontemplować, bo „człowiek odkrywa w milczeniu możliwość rozmawiania z Bogiem i o Bogu”. „Wychowanie siebie do komunikowania oznacza nauczenie się słuchania, kontemplacji, a nie tylko mówienia”. Nasze słowo świadectwa potrzebuje milczenia, w którym napełnia się treścią, dojrzewa w spotkaniu z Bogiem. I nasze milczenie, kontemplacja potrzebuje słowa, które jest odpowiedzią na doznaną łaskę i świadectwem, które prowadzi do zbawienia.
4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i w ubiegłą niedzielę wzięli udział w Dożynkach Parafialnych – naszym parafialnym święcie dziękczynienia. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim osobom, które z wielkim entuzjazmem zaangażowały się w przygotowanie dożynek. To bardzo ważne doświadczenie, pokazujące że razem z Bożą pomocą możemy zrobić naprawdę wiele.
5. Trwają prace remontowe w budynku domu parafialnego – plebanii. W minionym tygodniu zakończono wymianę i obróbkę wszystkich 24 okien. Odebrana została nowa instalacja kominowa, niezbędna do podłączenia gazu ziemnego. Rozpoczęły się prace przy instalacji elektrycznej. Bardzo dziękuję za ofiary na ten cel oraz planowane prace przy kościele i na cmentarzu złożone z okazji dożynek. Szczegółowe informacje na temat zbiórki podam w pierwszą niedzielę października. Za zrozumienie potrzeby prowadzonych prac, okazywane wsparcie i deklaracje dalszej pomocy składam serdeczne Bóg zapłać!
6. W przyszłą niedzielę 23 września podczas Mszy św. o godz. 9.00 dokonamy uroczystego poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów, a po tej Mszy zapraszam na pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 16.30 zbiórka ministrantów oraz chętnych do służby przy ołtarzu.
7. Bardzo dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom Wieńca-Zalesie oraz Panu Kościelnemu, a za kwiaty nowożeńcom. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
8. W tym tygodniu Msza św. codziennie o godz. 17.30. W liturgii przeżywać będziemy:
• we wtorek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży polskiej i Polski;
• w czwartek, 20 września – wspomnienie świętego Andrzej Kim Taegon, pierwszego kapłana koreańskiego i jego 103 towarzyszy, którzy ponieśli śmierć męczeńską w XIX wieku;
• w piątek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zanim Chrystus go powołał, był celnikiem w Kafarnaum. Apostołował w Palestynie wśród Żydów. Dla nich między 50 a 60 rokiem napisał księgę Ewangelii. Wskazywał, że to właśnie Chrystus jest wyczekiwanym od dawna Mesjaszem, że na Nim potwierdziły się starotestamentalne proroctwa i zapowiedzi.
9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej – można nabyć nowe numery „Przewodnika Katolickiego”, „Naszej Arki” i „Naszej Drogi”. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy dziś o katolickich szkołach wyższych i o tym, dlaczego warto na nich zdobywać dyplomy. Specjalny tekst poświęcony jest też katolickim mediom w Polsce. Są do nabycia różne kalendarze na 2013 rok: ścienne, kieszonkowe, na biurko oraz kalendarz rolników.