Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?… A wy za kogo Mnie uważacie?” (Mt 16,13.15). Dziś my, podobnie jak uczniowie w okolicy Cezarei Filipowej, zostaliśmy postawieni wobec pytania: Kim jest Jezus? Co mówię innym o Jezusie? Niech Ojciec inspiruje i ośmiela nas, abyśmy jak Piotr mogli głosić: Jezus jest Chrystusem. Jezus jest Synem Boga żywego. Jak możemy być dobrymi zarządcami naszej wiary w Jezusa? Jak możemy wzbudzić u młodych odpowiedzialność za wartość ich wiary w Jezusa?

2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1016,01 zł. Dziś zbieramy do puszek na pomoc ofiarom eksplozji w Bejrucie. Na skutek wybuchu saletry amonowej w porcie w Bejrucie 4 sierpnia blisko 300 tys. osób straciło dach nad głową, 6 tys. wymaga hospitalizacji, a ponad 220 osób zginęło. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Bardzo dziękuję grupie z Bachórki za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, a za kwiaty piątkowym nowożeńcom i jubilatom.

4. W niedzielę 6 września będziemy obchodzić 81. rocznicę zaciętych walk w naszej okolicy oraz śmierci 32 żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu, rocznicę poświęcenia naszej świątyni odbudowanej po wojnie heroicznym wysiłkiem ks. Romana Jałocho i całej wspólnoty na fundamentach wysadzonej w powietrze w 1941 roku przez Niemców w akcie zemsty za zacięty opór w 1939 roku oraz parafialne dożynki. Uroczystości rozpoczniemy o godz. 11.00 modlitwą przy grobie poległych żołnierzy na cmentarzu parafialnym, po której przejdziemy wraz z orkiestrą do kościoła parafialnego na Mszę św. Po jej zakończeniu podzielimy się przyniesionymi w darze ołtarza chlebami. W tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie tradycyjnego poczęstunku i świętowania na placu przed plebanią. Uroczystość zakończy koncert pieśni patriotycznych. Bardzo dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i sołtysom, władzom Gminy Brześć Kujawski oraz parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Odpowiedzialnymi z Parafialnej Rady Duszpasterskiej za koordynację przygotowań do uroczystości są Bogumiła Młynarczyk, Damian Adamski i Grzegorz Adamski. Tradycyjnie zapraszam wszystkie wioski do wystawienia delegacji z chlebami i koszami z tegorocznymi płodami ziemi.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Błażej Grzanka, par. Łowiczek – Magdalena Monika Gołębiewska, Gustorzyn
• Jakub Żernicki, Jaranówek – Magda Bergunda, Antoniewo, par. Bądkowo

7. W czwartek zmarła śp. Eleonora Władysiak z Wieńca. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 25 sierpnia o godz. 10.00. Dziś nad ranem zmarł zaopatrzony sakramentem chorych śp. Tadeusz Deicki z Wieńca. Pogrzeb także we wtorek 25 sierpnia o godz. 13.30. Rodzinom składamy kondolencje a zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

8. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i w trakcie pogrzebu na cmentarzu oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę, ale nie narzucamy nikomu takiej formy. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących Komunię na rękę. Ksiądz lub szafarz dezynfekują ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii, wierni mają taką możliwość przy wejściu do kościoła.