Lipiec 2020
« Cze

1. „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie” (Łk 16,13). Jezus w dzisiejszej Ewangelii przypomniał nam, że Bóg jest jedynym Panem i chce być kochany miłością jedyną i całkowitą. Wszelkie dobra są darami Ojca, którymi należy dzielić się z braćmi. Przewrotność mamony polega na tym, że łatwo staje się celem człowieka, jego bożkiem. Neguje prawdę o człowieku jako stworzeniu, o Bogu jako Stwórcy oraz o wszelkiej rzeczy jako Jego darze dla nas. Czekająca nas śmierć jest rozliczeniem się z życia. Wzywa nas to do przeżywania teraźniejszości jako momentu nawrócenia. Dlaczego ludziom brakuje poczucia znaczenia i pilności w tym co odnosi się do zbawienia wiecznego? Jak możemy prowadzić młodych do służby Bogu a nie pieniądzowi?

2. Dziś gościmy chór Canto z Włocławka w kameralnym składzie pod dyrekcją p. prof. Mariana Szczepańskiego. Na zakończenie liturgii członkowie chóru będą kwestować na rzecz wyjazdu na Festiwal Chóralny do Lwowa. Wspomóżmy ich z otwartym sercem i portfelem w tym przedsięwzięciu.

3. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1122,50 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

5. W najbliższą sobotę 28 września udajemy się na coroczną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 08.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Dodatkowe informacje i zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek oraz w środę i czwartek.

7. Od dzisiejszej niedzieli po zakończeniu Mszy św. dzieci mogą otrzymać karty z Owieczką ze Słowem Bożym oraz pytaniem. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii (kl.1-3) obowiązkowo oddają kupony z odpowiedzią na zamieszczone na nim pytanie do Pani Katechetki. Jest to integralna część przygotowania do tego sakramentu.