Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus podkreśla znaczenie pomagania tym, którzy są w potrzebie: biednemu, choremu, bezdomnemu jak Łazarz. Oni oczekują naszej troski o nich i dostrzeżenia w nich naszego bliźniego. Możemy dziś cieszyć się dostatkiem w jego różnych ziemskich formach, ale musimy być świadomi, że dostatek może nas uczynić ślepymi na potrzeby innych. Jak dostatek i dążenie do własnego dobrobytu czyni nas obojętnymi na potrzeby drugiego człowieka? Co możemy czynić, aby przywrócić istotne wymiary naszej egzystencji chrześcijańskiej i naszego humanitaryzmu, którym grozi uciszenie w pełnym wygody stylu życia?

2. Dziś przeżywamy 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętamy o wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić swój dom i kraj. „Migranci, a zwłaszcza najbardziej bezbronni, pomagają nam odczytywać ‘znaki czasu’. Przez nich Pan wzywa nas do nawrócenia, do uwolnienia się od ekskluzywizmu, obojętności i kultury odrzucenia. Przez nich Pan zaprasza nas, abyśmy odzyskali całe nasze chrześcijańskie życie i wnieśli wkład, każdy zgodnie ze swoim powołaniem, w budowę świata coraz bardziej odpowiadającego planowi Boga” – pisze papież Franciszek w orędziu na dzisiejszy obchód.

3. Wczoraj z prawie czterdziestoosobową grupą z parafii byliśmy u Matki Bożej na Jasnej Górze. Po drodze odwiedziliśmy kościół św. Franciszka Ksawerego w Piotrkowie Trybunalskim i Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Bardzo dziękuję p. Romanie Jankowskiej za trud organizacji pielgrzymki i wszystkim pielgrzymom za modlitwę w intencji naszej wspólnoty oraz dary: trzy tomy nowej edycji lekcjonarza mszalnego, welon do Najświętszego Sakramentu, albę i komżę.

4. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W kościele modlitwa różańcowa (bez wystawienia Najświętszego Sakramentu) od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W sobotę o godz. 08.30 – Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodzin lub przy krzyżu lub kapliczce. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 – poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. o wiarę i opiekę Bożą dla dzieci i spotkanie członków Różańca Rodziców za Dzieci. Gorąco zapraszamy także wszystkie osoby zainteresowane, które chciałyby dołączyć do tej modlitwy lub otrzymać bliższe informacje na ten temat.

6. W czwartek na Mszę św. w intencji parafii o godz. 18.00 oraz na spotkanie zapraszam członków starej i nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę – godz. 17.00. W piątek spowiedź od godz. 17.00 i Msza św. o godz. 18.00. W sobotę Msza św. w intencji członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

8. Odwiedziny chorych w domach z racji Pierwszego Piątku Miesiąca: w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone) oraz w sobotę od godz. 11.00 (Wieniec po stronie szkoły, Kąty, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka – Kryńsk).

9. W minionym tygodniu po renowacji i konserwacji wróciły do kościoła poddawane w tym roku zabiegom konserwatorskim części ołtarza głównego. Niemal zakończone zostały także prace przy malowaniu dzwonnicy i oczyszczeniu dzwonów. Na cmentarzu zostały wymienione rury i doprowadzona kanalizacja do ujęcia wody na górze cmentarza. Trwają prace przy odwodnieniu kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób okazują troskę o naszą świątynie i jej otoczenie, a także tym, którzy dobrowolnie uczestniczą w jej cotygodniowym sprzątaniu, udekorowaniu kwiatami i przygotowaniu do niedzielnej liturgii.

10. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

11. W sobotę 19 października planujemy całodzienne warsztaty komunikacji wiary prowadzone przez członków Catholic Voices Polska. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Janusza Ciechalskiego z Lipin. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…