Lipiec 2020
« Cze

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę na obu Mszach św. będzie śpiewał w kameralnym składzie chór Canto z Włocławka pod dyrekcją p. prof. Mariana Szczepańskiego. Na zakończenie liturgii członkowie chóru będą kwestować na rzecz wyjazdu na Festiwal Chóralny do Lwowa.

5. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 28 września. Koszt udziału: 65 zł. Zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w piątek. Msza św. od poniedziałku do czwartku poza parafią. W przypadku nagłego wezwania do osoby chorej proszę zwracać się do ks. Michała Laskowskiego z Osięcin – tel. 533 665 221. Sprawami cmentarza i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.