Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej świątyni, która po prawie pięćdziesięciu latach od wmurowania kamienia węgielnego w 1958 roku została oddana na wyłączną własność Panu Bogu 5 września 2004 roku oraz parafialne dziękczynienie za zbiory i za wszelkie dobro jakim zostaliśmy obdarowani przez Pana Boga. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi.
Msza św. w intencji parafian o godz.12.00, a po niej agapa na placu przed plebanią – dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów i innymi owocami naszej pracy, występ Zespołu Pieśni i Tańca Wrzos z Włocławka. W tym roku każda wioska przygotowała swój własny stół z poczęstunkiem dla wszystkich.
Dziękuję naszym gościom – oraz wszystkim, którzy mają swój udział w naszym wspólnym świętowaniu, w sposób szczególny osobom, które wzięły udział w sprzątaniu kościoła i dekoracji świątyni i placu przed plebanią, przygotowały liturgię, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i państwu sołtysom. Bardzo dziękuję osobom i rodzinom, które na co dzień angażują się w życie naszej wspólnoty.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy modlili się w intencji wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej na nową kadencję i zaangażowali się w wyłonienie odpowiednich kandydatów do Rady.  Do Rady zostali zgłoszeni: 1. Bachórka (Kryńsk): Danuta Pietrzak, 2. Gustorzyn, Jaranówek, Nowy Młyn (Starobrzeska Kolonia), Polówka, Wolica: Małgorzata Pałczyńska, 3. Kąty i Słone: Grzegorz Adamski, 4. Machnacz i Marianki: Aurelia Alabrudzińska, 5. Wieniec po stronie szkoły: Elżbieta Zawitowska, 6. Wieniec po stronie kościoła i Lipiny: Damian Adamski, 7. Wieniec-Zalesie: Barbara Paczkowska. Wybór będzie prawomocny po zatwierdzeniu przez Kurię Diecezjalną – wówczas podam pełny skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej na nową trzyletnią kadencję uzupełniony o członków z urzędu i nominacji proboszcza.

3. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, wśród nich naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji.

4. Bardzo dziękuję tym członkom naszej wspólnoty, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział w Mszy św. i wspólnej modlitwie o pokój na świecie i za poległych w obronie Ojczyzny przy grobie żołnierzy z września 1939 na naszym cmentarzu parafialnym. W tym roku tam modlitwa miała wyjątkowo uroczysty charakter. Mogiła żołnierska na naszym cmentarzu przypomina, że wolność jaką możemy się cieszyć została okupiona ofiarą życia i miłości. Tym, którzy złożyli dar dla nas ze swojego życia należy się wdzięczna pamięć i modlitwa, troska o miejsce spoczynku ich ciał.

5. Przypominam, że po zakończeniu wakacji nie ulega zmianie harmonogram Mszy św. w niedziele i święta. Całoroczny porządek Mszy św. to godz. 09.00 i 12.00.

6. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Na lotnisku w Kruszynie odbędzie się tego dnia ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii.

8. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 28 września. Koszt udziału: 65 zł. Zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła.

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek. Msza św. od wtorku do soboty poza parafią. W przypadku nagłego wezwania do osoby chorej proszę zwracać się do ks. Michała Laskowskiego z Osięcin – tel. 533 665 221. Sprawami cmentarza i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.