Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Wielka misja do której powołany jest każdy ochrzczony to pójście za głosem Jezusa i bycie na Jego wzór „dobrym pasterzem”, życie nowym życiem, które jest miłością Ojca. Jak doświadczasz troski Jezusa o ciebie? Jakie postawy utrudniają lub uniemożliwiają ci pójście za głosem Jezusa?

2. Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W tym roku odbywa się po raz pięćdziesiąty piąty – tym razem pod hasłem „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. W swoim orędziu papież Franciszek zachęca, by nastawić się na głębokie wsłuchiwanie się w słowo i życie Chrystusa, „zwrócić uwagę także na szczegóły naszej codzienności, nauczyć się odczytywania wydarzeń oczyma wiary i pozostawania otwartymi na niespodzianki Ducha Świętego”. Podkreśla, że także dzisiaj bardzo potrzebujemy rozeznania i proroctwa. „Każdy chrześcijanin powinien być w stanie rozwijać umiejętność „czytania w swoim” życiu i zrozumienia gdzie i do czego wzywa go Pan, by kontynuował Jego misję”. Na zakończenie orędzia Ojciec Święty zachęca do podjęcia „ryzyka wyboru”. „Pan nadal dziś powołuje do pójścia za Nim. Nie wolno nam czekać, aż będziemy doskonali, żeby odpowiedzieć naszym wielkodusznym „oto jestem”, ani też przerażać się naszymi ograniczeniami i grzechami, ale musimy przyjąć z otwartym sercem głos Pana”.
Modląc się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dziękujemy Panu Bogu za dar powołania z naszej wspólnoty i polecamy naszego kleryka Huberta Roszaka, który jest już na czwartym roku przygotowania do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Dziękujemy mu za ubogacenie dzisiejszej liturgii i wraz z nim prosimy o nowe i dobre powołania do służby w Kościele, aby możliwe było przedłużanie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

3. Dziś zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 konferencja i spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Maciej Jan Musiński, kaw., Wieniec, ul. Szkolna, par. tut. – Dominika Cichowlas, pana, par. Lubanie
• Damian Musiński, kaw., Wieniec, ul. Bukowa – Marta Paulina Wojciechowska, panna, par. Osięciny
• Patryk Rosiński, kaw., par. Świętej Trójcy w Kłotnie – Paulina Misterska, panna, Wolica, par. tut.