11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Od wtorku do czwartku w godz. 18.00 – 18.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Wrzesień 2018
« Sie

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Wielka misja do której powołany jest każdy ochrzczony to pójście za głosem Jezusa i bycie na Jego wzór „dobrym pasterzem”, życie nowym życiem, które jest miłością Ojca. Jak doświadczasz troski Jezusa o ciebie? Jakie postawy utrudniają lub uniemożliwiają ci pójście za głosem Jezusa?

2. Niedziela Dobrego Pasterza przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W tym roku odbywa się po raz pięćdziesiąty piąty – tym razem pod hasłem „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. W swoim orędziu papież Franciszek zachęca, by nastawić się na głębokie wsłuchiwanie się w słowo i życie Chrystusa, „zwrócić uwagę także na szczegóły naszej codzienności, nauczyć się odczytywania wydarzeń oczyma wiary i pozostawania otwartymi na niespodzianki Ducha Świętego”. Podkreśla, że także dzisiaj bardzo potrzebujemy rozeznania i proroctwa. „Każdy chrześcijanin powinien być w stanie rozwijać umiejętność „czytania w swoim” życiu i zrozumienia gdzie i do czego wzywa go Pan, by kontynuował Jego misję”. Na zakończenie orędzia Ojciec Święty zachęca do podjęcia „ryzyka wyboru”. „Pan nadal dziś powołuje do pójścia za Nim. Nie wolno nam czekać, aż będziemy doskonali, żeby odpowiedzieć naszym wielkodusznym „oto jestem”, ani też przerażać się naszymi ograniczeniami i grzechami, ale musimy przyjąć z otwartym sercem głos Pana”.
Modląc się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dziękujemy Panu Bogu za dar powołania z naszej wspólnoty i polecamy naszego kleryka Huberta Roszaka, który jest już na czwartym roku przygotowania do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Dziękujemy mu za ubogacenie dzisiejszej liturgii i wraz z nim prosimy o nowe i dobre powołania do służby w Kościele, aby możliwe było przedłużanie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

3. Dziś zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę o godz. 19.00 zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 konferencja i spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Maciej Jan Musiński, kaw., Wieniec, ul. Szkolna, par. tut. – Dominika Cichowlas, pana, par. Lubanie
• Damian Musiński, kaw., Wieniec, ul. Bukowa – Marta Paulina Wojciechowska, panna, par. Osięciny
• Patryk Rosiński, kaw., par. Świętej Trójcy w Kłotnie – Paulina Misterska, panna, Wolica, par. tut.