11.00 – suma
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Biuro parafialne nieczynne do 30.06.2018

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Czerwiec 2018
« Maj

1. Zmartwychwstały Pan nie jest duchem. On ukazał się uczniom w swoim ciele uwielbionym. Mogli Go dotknąć, mogli z Nim dzielić posiłek. Rozpoznali Go po łamaniu chleba i gdy wyjaśniał im Pisma. „Weźmijcie Pismo Święte – Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)” to hasło obchodzonej dzisiaj Niedzieli Biblijnej.
Jak słuchanie i czytanie Pisma Świętego pomogło i pomaga Ci w poznaniu Jezusa? W jak sposób możemy z czynów miłości i miłosierdzia uczynić drogę do poznania Jezusa?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca. Jednak wyjątkowo zbiórkę na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii przeprowadzimy w przyszłą niedzielę. Wczoraj otrzymaliśmy w darze sadzonki drzew i krzewów. Bardzo dziękuję ofiarodawcom oraz kilku osobom z naszej wspólnoty, które zaangażowały się w ich sadzenie. Gdyby ktoś mógł i chciał jeszcze w tym pomóc, bardzo dziękuję w imieniu nas wszystkich.

3. W poniedziałek i wtorek Msza św. poza parafią, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W środę Msza św. za parafian o godz. 18.00 i zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Główne tematy spotkania to: podsumowanie Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przygotowania do nawiedzenia parafii przez figurę Świętego Michała Archanioła (9-10 maja), trasa i organizacja tegorocznej procesji Bożego Ciała.

5. W piątek zbiórka ministrantów – Msza św. wyjątkowo o godz. 17.00, a o godz. 19.00 spotkanie dla młodych po bierzmowaniu, którzy chcą dalej pogłębiać swoją wiarę, wzrastając we wspólnocie z Panem i braćmi.

6. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Razem z nami ten dzień będzie przeżywać nasz parafianin Hubert Roszak, który w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń i kapłańskiej służby w Kościele.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Błażej Jaroszewski, kaw., Wieniec-Zalesie, ul. Bociania, par. tut. – Aleksandra Kamińska, pana, par. św. Maksymiliana M. Kolbego w Łodzi
• Honorata Kołowska, panna, par. św. Mateusza w Świerczynie – Łukasz Ogrodowski, kaw., Wieniec, ul. Klonowa, par. tut
• Patryk Rosiński, kaw., par. Świętej Trójcy w Kłotnie – Paulina Misterska, panna, Wolica, par. tut