Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do środy po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Pan Jezus, porównując w dzisiejszej Ewangelii siebie do krzewu winnego, a nas złączonych z Nim przez chrzest do latorośli, maluje doskonały obraz Kościoła. Tylko trwając w Chrystusie możemy odkrywać nasze miejsce w Kościele i dostrzec zadania, jakie w nim wyznaczył nam Bóg, możemy wzrastać i wydawać owoce dobrych czynów. To pozwala nam także pamiętać o tym, że Bóg jest większy od naszego serca i pokładać w Nim ufność nawet wtedy, gdy nasze serce nas oskarża. Przypomnij sobie jak Jezus trwał z tobą nawet w ciemnych chwilach. Jakich pokus doświadczasz, aby nie pozostawać w jedności z Jezusem?

2. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau i ustanowiony przez Episkopat w 2002 roku Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Stanowi on kontynuację corocznego dziękczynienia księży – więźniów Dachau. W obawie przed likwidacją obozu, zawierzyli się oni św. Józefowi i ślubowali, że jeśli przeżyją, będą pielgrzymować co roku do kościoła św. Józefa w Kaliszu. Obóz został wyzwolony 29 kwietnia 1945 r. Ocaleni księża z Polski do końca życia wypełniali złożone przyrzeczenie i pielgrzymowali do Kalisza, dziękując za ocalenie. Ostatni z nich, ks. Leon Stępniak, zmarł w 2013 r. Dachau było głównym obozem dla duchownych katolickich, protestanckich i prawosławnych. Wśród ok. 3 tys. uwięzionych zakonników, diakonów, księży i biskupów katolickich blisko 1800 pochodziło z Polski. Niemal połowa z nich została zamęczona w obozie, wśród nich 144 księży na czele z bł. ks. bp. Michałem Kozalem z Diecezji Włocławskiej. Ogólnie w czasie II Wojny Światowej ponad 220 kapłanów z naszej diecezji zostało zamordowanych przez Niemców.

3. Dziś zbieramy ofiary na rzecz budujących się kościołów i innych inwestycji w diecezji. Tydzień temu na tzw. tacę inwestycyjną na potrzeby parafii zebraliśmy 1374,9 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Jutro wraz z nieliczną niestety reprezentacją naszej parafii udajemy się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Z tego powodu kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. W przypadku wezwania do osoby chorej proszę zwracać się do proboszcza parafii w Brzeziu ks. Macieja Jasińskiego – tel. 518014512. W sprawach cmentarza i pogrzebów osobą kompetentną jest p. Grzegorz Kuliński – tel. 665402253.

5. W najbliższy wtorek rozpocznie się maj – miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Proszę o informacje o godzinie modlitwy przy poszczególnych kapliczkach i krzyżach na terenie parafii – podobnie jak w poprzednich latach postaram się odwiedzić wszystkie te miejsca, zachęcając także do tego innych. Nabożeństwo majowe w kościele przed obrazem Matki Bożej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., a w niedziele i uroczystości na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00.

6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 09.00 i 12.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę oraz nabożeństwo majowe o godz. 16.00. W tym czasie także okazja do spowiedzi – będzie spowiadał ks. dr Michał Sadowski. Msza św. o godz. 17.30. W sobotę różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 17.00, a o godz. 17.30 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca.

8. W tym miesiącu ze względu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej nie ma odwiedzin chorych w domach z racji pierwszego piątku. Przypominam jednocześnie o nadzwyczajnych szafarzach Eucharystii, którzy zostali ustanowieni przede wszystkim po to, aby osobom starszym i chorych roznosić do domów komunię św. po zakończonej niedzielnej Mszy św. Bardzo cieszę się, że są już pierwsze zgłoszenia od osób, które pragną korzystać z tej możliwości.

9. W dniach 9-10 maja będziemy przeżywać nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Nawiedzenie rozpocznie się w środę 9 maja o godz. 18.30 nabożeństwem oczekiwania i potrwa do czwartku 10 maja do godz. 17.00, kiedy po Mszy pożegnania i zawierzeniu naszej parafii św. Michałowi Archaniołowi figura pojedzie do Brzezia.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Maciej Jan Musiński, kaw., Wieniec, ul. Szkolna, par. tut. – Dominika Cichowlas, pana, par. Lubanie
• Damian Musiński, kaw., Wieniec, ul. Bukowa – Marta Paulina Wojciechowska, panna, par. Osięciny

11. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” wyłożony jest na stoliku w kruchcie. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.