Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Dzisiejsze czytania przypominają nam o Bożej wolności i wspaniałomyślności. Bóg jest wolny, aby dać nam to co Mu się podoba. Jego hojność i wspaniałomyślność obejmuje każdego, bez względu na pełnioną funkcję, także tych, których wysiłek włożony w budowanie królestwa Bożego i troskę o Kościół jest krótki i nieporównywalnie mniejszy niż tych, którzy służą Panu przez całe życie. Przypowieść o robotnikach w winnicy odsłania prawdziwe oblicze Boga: Bóg jest kochającym Ojcem, który szuka nas nieustannie i nie traktuje nas jak sługi, ale jak synów. Problem polega na tym, że my jako pracownicy winnicy nadal postrzegamy siebie nawzajem jako rywali, a nie jak braci. Co utrudnia nam bycie wspaniałomyślnymi jak Bóg? Jak możemy kultywować kulturę prawdziwej wolności, która wyraża się we wspaniałomyślności?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa rok szkolny i katechetyczny. W miniony piątek, w święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i naszej młodzieży, rozpoczęliśmy ostatni rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Apeluję do młodych i rodziców, aby poważnie podejść do tego czasu, a całą wspólnotę proszę o modlitwę w tej intencji. Ze względu na to, że w minionym tygodniu klasy II i III Szkoły Podstawowej w Wieńcu były objęte zdalnym nauczaniem, przełożyliśmy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Od poniedziałku sytuacja wraca do normy. Dzieci wraz z rodzicami zachęcam do uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00 – od dziś dzieci będą miały swoją liturgię słowa z paniami katechetkami w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na tydzień po przyszłej niedzieli planujemy indywidualne spotkania rodziców z dziećmi z klas I-III przygotowujących się do przystąpienia do Pierwszej Komunii w naszej parafii. Termin i godzinę spotkania należy uzgodnić z p. Justyną Grzelakowską. Zachęcam też, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby cotygodniowe spotkania biblijne poświęcone rozważaniu niedzielnej liturgii Słowa, Różaniec Rodziców za Dzieci, schola dziecięca i młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza… Przygotowujemy się także do rozpoczęcia spotkań w małych grupach domowych – projekt NewPastoral.net, co zostało przesunięte w czasie przez epidemię Covid-19.

4. W środę o godz. 18.00 Msza za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie biblijne.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą liturgię.