1. Dzisiejsze czytania przypominają nam o Bożej wolności i wspaniałomyślności. Bóg jest wolny, aby dać nam to co Mu się podoba. Jego hojność i wspaniałomyślność obejmuje każdego, bez względu na pełnioną funkcję, także tych, których wysiłek włożony w budowanie królestwa Bożego i troskę o Kościół jest krótki i nieporównywalnie mniejszy niż tych, którzy służą Panu przez całe życie. Przypowieść o robotnikach w winnicy odsłania prawdziwe oblicze Boga: Bóg jest kochającym Ojcem, który szuka nas nieustannie i nie traktuje nas jak sługi, ale jak synów. Problem polega na tym, że my jako pracownicy winnicy nadal postrzegamy siebie nawzajem jako rywali, a nie jak braci. Co utrudnia nam bycie wspaniałomyślnymi jak Bóg? Jak możemy kultywować kulturę prawdziwej wolności, która wyraża się we wspaniałomyślności?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa rok szkolny i katechetyczny. W miniony piątek, w święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i naszej młodzieży, rozpoczęliśmy ostatni rok przygotowań do sakramentu bierzmowania. Apeluję do młodych i rodziców, aby poważnie podejść do tego czasu, a całą wspólnotę proszę o modlitwę w tej intencji. Ze względu na to, że w minionym tygodniu klasy II i III Szkoły Podstawowej w Wieńcu były objęte zdalnym nauczaniem, przełożyliśmy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. Od poniedziałku sytuacja wraca do normy. Dzieci wraz z rodzicami zachęcam do uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00 – od dziś dzieci będą miały swoją liturgię słowa z paniami katechetkami w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na tydzień po przyszłej niedzieli planujemy indywidualne spotkania rodziców z dziećmi z klas I-III przygotowujących się do przystąpienia do Pierwszej Komunii w naszej parafii. Termin i godzinę spotkania należy uzgodnić z p. Justyną Grzelakowską. Zachęcam też, aby znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby cotygodniowe spotkania biblijne poświęcone rozważaniu niedzielnej liturgii Słowa, Różaniec Rodziców za Dzieci, schola dziecięca i młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza… Przygotowujemy się także do rozpoczęcia spotkań w małych grupach domowych – projekt NewPastoral.net, co zostało przesunięte w czasie przez epidemię Covid-19.

4. W środę o godz. 18.00 Msza za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie biblijne.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami na dzisiejszą liturgię.