Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zaprasza nas na drogę odkrywania wielkości i głębokości miłosierdzia Bożego oraz przestrzega przed odmierzaniem i ograniczaniem naszego przebaczenia. Jesteśmy wezwani do przedłużenia na bliźnich miłosierdzia i przebaczenia, które otrzymujemy od Boga. Dopóki nie przyjmiemy logiki daru, nie przejdziemy od postawy „należy mi się” do uznania bycia darmowo i bez naszych zasług obdarowanymi, dopóty będziemy niezdolni do przyjęcia przebaczenia ze strony Boga i uwięzieni w postawie sprawiedliwości bez miłosierdzia. Jak mogę uniknąć utożsamiania osoby z jej złym postępowaniem? Jak możemy budować i propagować kulturę przebaczenia zamiast kultury zemsty?

2. Dziś w Kościele na całym świecie zbieramy do puszek ofiary na Ziemię Świętą. Ta tradycyjna zbiórka – „Collecta pro Locis Sanctis” zazwyczaj odbywa się w Wielki Piątek, ale ze względu na pandemię spowodowaną przez Covid-19 w tym roku została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Wspólnoty chrześcijańskie w Ziemi Świętej korzystają każdego roku z hojnej solidarności wiernych z całego świata, aby móc kontynuować swoją ewangeliczną obecność, a także dalej prowadzić szkoły i placówki opieki otwarte dla wszystkich mieszkańców. Kryzys spowodowany pandemią wywołał bolesny cios dla branży turystycznej i pielgrzymkowej w Ziemi Świętej i pozbawił pracy wielu miejscowych chrześcijan. W trudnej sytuacji znajduje się także Kustodia franciszkańska. Solidarność jest dziś potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.

3. W środę o godz. 18.00 Msza za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W następną środę 23 września planujemy spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

4. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijnej.

5. W piątek 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Msza św. o godz. 18.00, a po niej w kościele spotkanie młodych pragnących przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

6. Tradycyjnie we wrześniu wyruszamy autobusem na Jasną Górę. Z powodu sytuacji epidemicznej podjęliśmy decyzję o przesunięciu jej terminu na wiosnę przyszłego roku.

7. W dniach od 20 do 26 września odbędzie się 4 Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Przez cały tydzień trwać będą modlitwy oraz warsztaty dla mężczyzn (dostęp on-line). W sobotę 26 września odbędzie się szturm na Jasną Górę – będzie można w nim uczestniczyć także on-line pozostając w domu. Szczegóły na stronie oblezenie.mezczyzni.net

8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii.

9. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Anety Jarzęckiej z Marianek.

10. Przypominam o związanym z epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele i w kancelarii parafialnej oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących ją na rękę.