Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Trzeba powiedzieć „tak” sercem, a nie ustami, aby naśladować Jezusa. Być może nie odnajdujemy się całkowicie ani w zbuntowanym, ani w zadowolonym z siebie synu, ale mamy w sobie trochę jednego i trochę drugiego. Liczy się odwaga, by rozpoznać to, co naprawdę noszę dziś w sercu, i stamtąd rozpocząć osobistą drogę nawrócenia. Bóg, który nie jest przymusem, ale miłością i wolnością zawsze w nas wierzy i podtrzymuje obietnicę dobrego życia. Jak możemy przezwyciężyć pokusę myślenia, że jesteśmy lepsi i świętsi od innych? Co przeszkadza mi we wprowadzaniu w czyn słowa Bożego?

2. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W swoim Orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców papież Franciszek przywołując obraz uciekającej do Egiptu Świętej Rodziny pomaga nam dostrzec obecność Jezusa w ludziach zmuszonych do ucieczki, aby ocalić siebie: „Jesteśmy wezwani, by w ich twarzach rozpoznać oblicze Chrystusa głodnego, spragnionego, nagiego, chorego, obcego i więźnia, który jest dla nas wyzwaniem (por. Mt 25, 31- 46)”. W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski do puszek zbieramy ofiary na pomoc dla poszkodowanych w pożarze sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i opiekunów w drodze do Europy.

3. W poniedziałek 28 września o godz. 15.00 w ponad stu miastach świata – na skrzyżowaniach ulic – wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji różnych spraw dziejących się na świecie i w Polsce. Organizatorzy akcji zachęcają do modlitwy m.in. za kapłanów, o oddalenie pandemii i pokój na świecie. W tym dniu przypada 12. rocznica beatyfikacji spowiednika św. s. Faustyny bł. ks. Michała Sopoćki. W Wieńcu będziemy odmawiać Koronkę przy Krzyżu Misyjnym na placu przed kościołem.

4. W poniedziałek od godz. 15.30 i we wtorek od godz. 15.00 indywidualne spotkania z dziećmi i rodzicami dzieci klas I-III przygotowujących się do Pierwszej Komunii w naszej wspólnocie. Termin i godzinę spotkania należy uzgodnić z p. Justyną Grzelakowską – tel. 663 597 785. Wszystkie dzieci otrzymają komplet obrazków z owieczką Magdą i cotygodniowymi zadaniami do rozwiązania, a dzieci z klas III także różańce, które zostaną poświęcone na Mszy św. 7 października we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

5. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

6. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w gronie rodziny w domu lub przy krzyżu lub kapliczce.

7. W czwartek 1 października liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich i Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr, które całkowicie poświęciły się głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

8. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie biblijne.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• W czwartek adoracja Najświętszego SakramentuGodzina Święta połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00.
• W piątek spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 17.00, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec oraz litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania rozpoczyna swoje comiesięczne spotkanie od udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30 – zachęcamy gorąco młodych do przystąpienia wcześniej do sakramentu pokuty i pojednania.
• W sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00. Nie ma Mszy o godz. 18.00.

10. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Kąty, Wieniec po stronie szkoły). Odwiedziny chorych tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo

11. Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową. Zebraliśmy 1268 zł. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i udekorowanie kwiatami na dzisiejszą liturgię.

12. W kruchcie wyłożony jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

13. Wczoraj zmarł śp. Mariusz Szafrański, l. 41 z Wieńca. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00. Rodzinie składamy kondolencje, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.