1. „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać” (Łk 17,10). W języku Ewangelii „sługa” oznacza tego, kto z miłością współpracuje w realizacji planów swojego Pana. Jest „nieużyteczny” nie dlatego, że nie nadaje się do niczego, ale ponieważ może czynić to co czyni tylko dlatego, że Bóg okazał mu swoje miłosierdzie. Bezinteresowna służba bliźnim oraz dawanie świadectwa w jedności i miłości we wspólnocie Kościoła jest wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar wiary. Jak wiara czyni mnie pokornym? W jaki sposób może prowadzić mnie ona do autentycznej służby?

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku szczególnie gorąco zapraszam do gromadzenia się na tej modlitwie przy krzyżach i kapliczkach. W kościele  różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 09.00. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w gronie rodziny w domu lub przy krzyżu lub kapliczce.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu przypada także  wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź (będzie spowiadał ks. dr Michał Sadowski) od godz. 16.30, o godz. 17.00 różaniec i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec, Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Słone, Kąty) i w sobotę (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka) od godz. 10.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja do pogłębienia znajomości nauczania Świętego Jana Pawła II oraz materialnego wsparcia zdolnej, lecz ubogiej młodzieży pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Na ten cel na zakończenie Mszy św. będą zbierane ofiary do specjalnych skarbonek.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 – spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I-II w następną niedzielę 16 października także po Mszy św. o godz. 13.00.

6. Przygotowujemy się do nowej edycji Kursu Alpha dla dorosłych w naszej parafii. Uroczysta kolacja i prezentacja Alphy w czwartek 13 października o godz. 19.00. Wszystkich pragnących pogłębić swoje doświadczenie spotkania z Panem Jezusem we wspólnocie Kościoła, które było naszym udziałem podczas zakończonych tydzień temu Misji, zachęcam do udziału w kursie i zaproszenia swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

7. Rodzina z Krakowa, która w sierpniu miała wypadek samochodowy na autostradzie w pobliżu Wieńca dziękuje wszystkim mieszkańcom naszej parafii za życzliwość i pomoc w poszukiwaniu zaginionych kotów. Wszystko dobrze się skończyło – w gablocie w kruchcie wywieszony jest list opowiadający wszystkie perypetie związane z wypadkiem. W piątek zostanie odprawiona Msza św. w zamówionej przez nią intencji dziękczynnej za uratowanie życia i zdrowia.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie Władysławę Waczkowską, l. 88 z Wieńca. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie, a dla zmarłej prosimy o dar miłosierdzia i życia wiecznego: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek po Mszy św. wieczornej.