Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1.  W dzisiejszą niedzielę przeżywamy zakończenie Misji Świętych w naszej wspólnocie. Na zakończenie Mszy św. o godz. 13.00 zostanie pobłogosławiony Krzyż Misyjny, a po jej zakończeniu zapraszamy wszystkich na Piknik Parafialny. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski oraz tym, przez których On działał wśród nas: Ojcom Misjonarzom Jackowi Dublowi i Maciejowi Ziębcowi, Świeckim Misjonarkom Najświętszego Odkupiciela oraz wspierających ich członków Wspólnoty „Pieśń Nowa” i Duszpasterstwa Akademickiego „Bacówka” z Torunia. Bardzo dziękuję też wszystkim, którzy mieli swój choćby najmniejszy udział w tym przedsięwzięciu. Bez zaangażowania dużej grupy młodych i starszych parafian takie misje nie byłyby możliwe.

2. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca modlitwy różańcowej. W tym roku szczególnie gorąco zapraszam do gromadzenia się na tej modlitwie przy krzyżach i kapliczkach – tak jak w maju, postaram się przynajmniej raz uczestniczyć w tej modlitwie w każdym z tych miejsc. W kościele modlitwa różańcowa (bez wystawienia Najświętszego Sakramentu) od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (poniedziałek i środa – dzieci; wtorek i czwartek – młodzież, piątek – ministranci). W sobotę o godz. 09.00 – Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodzin lub przy krzyżu lub kapliczce. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00 – poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas III przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W związku z rozpoczynającym się niebawem nowym rokiem akademickim naszą modlitwą obejmujemy wszystkich studentów, a w sposób szczególny naszego kleryka Huberta Roszaka, który za miesiąc otrzyma szatę duchowną. Dziękujemy mu za jego wielkie zaangażowanie w czasie wakacji oraz za piękne świadectwo.

4. W sobotę w Kazimierzu Biskupim odbędzie się II Diecezjalne Forum Ewangelizacyjne „Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji”. Wszystkie osoby mające w sobie pragnienie ewangelizacji serdecznie zapraszamy do udziału. Bliższe informacje u księdza proboszcza.

5. W drugim tygodniu października planujemy rozpoczęcie kolejnej edycji kursu Alpha w naszej parafii. Osoby gotowe do zaangażowania się w jego prowadzenie zapraszam w czwartek po Mszy św. o godz. 17.30 na plebanię. Wszystkich pragnących pogłębić swoje doświadczenie spotkania z Panem Jezusem we wspólnocie Kościoła, które było naszym udziałem podczas kończących się dziś Misji zachęcam do udziału w kursie i zaproszenia swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.

6. Bardzo dziękuję za złożone dziś na tacę ofiary przeznaczone dla naszych misjonarzy oraz tydzień temu na tacę inwestycyjno-remontową.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie Wandę Helenę Mirolewicz, l. 92 z Wieńca-Zalesie (Mazury), Mariana Puchalskiego, l. 59 (DPS Wilkowiczki) oraz Andrzeja Ryszarda Janusza, l. 57 z Wolicy. Rodzinom wyrażamy nasze współczucie i otaczamy je modlitwą, a dla zmarłych prosimy o dar miłosierdzia i życia wiecznego: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.