Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kurs Alpha to otwarta dla wszystkich, wierzących i niewierzących, praktykujących i oddalonych od Kościoła, młodych i zaawansowanych w latach szansa poznania lub pogłębienia wiary chrześcijańskiej. Zapraszamy na kolację rozpoczynającą nową edycję Alphy dla dorosłych w naszej parafii w czwartek 13 października o godz. 19.00 do domu parafialnego-plebanii w Wieńcu.

Kolacja to świetna okazja do tego, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o kursie, poznać prowadzących i innych uczestników. Udział w niej nie zobowiązuje do niczego. Nie musisz także mieszkać na terenie naszej parafii, aby przeżyć z nami to, co jak wierzymy może stać się prawdziwą przygodą Twojego życia. Zgłaszając wcześniej swoje uczestnictwo (osobiście, mailowo lub telefonicznie) pomagasz nam odpowiednio się przygotować.

Takie były początki Alpha w Wieńcu:

Kurs Alpha to cykl 10 spotkań przystępnie i w atmosferze wolności prezentuje podstawy chrześcijaństwa, ukazując je nie jako zbiór reguł i dogmatów, ale jako osobistą więź z Bogiem, nawiązaną przez Jezusa Chrystusa i podtrzymywaną w Duchu Świętym. Relacja ta przeżywana we wspólnocie parafialnej zmienia życie.

Każde spotkanie rozpoczyna się kolacją, która stanowi świetną okazję do bliższego poznania się. Kolejnym punktem programu jest wykład. Dostosowany do uczestników sposób przedstawienia wiary, obrazowe przykłady, przemyślana logika wywodu, zgodność z nauką Kościoła, osobiste świadectwo i doza humoru sprawiają, że chętnie się ich słucha. Po wykładzie odbywają się spotkania w małych grupach dyskusyjnych. To czas na wypowiedzenie własnych opinii i wątpliwości, wysłuchania zdania innych. Zasada obowiązująca w tej części spotkania to: możesz zapytać o wszystko. Alpha to miejsce, gdzie żadne pytanie nie jest zbyt naiwne czy niestosowne. Spotkanie w grupie to również okazja do poznania bliżej innych ludzi.

Tematy spotkań: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Skąd mieć pewność co do swojej wiary? Dlaczego i jak się modlić? Dlaczego i jak czytać Biblię? W jaki sposób Bóg nas prowadzi? Jak przeciwstawiać się złu? Czy Bóg dzisiaj uzdrawia? Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie? A co z Kościołem? Alpha obejmuje również wyjazdowy weekend, którego tematyka skupia się na osobie i działaniu Ducha Świętego: „Kim jest Duch Święty?”, „Co czyni Duch Święty?”, „Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?” oraz „Jak najpełniej przeżyć życie?”.

Alpha, która ma swoje korzenie w anglikańskiej parafii Św. Trójcy (HTB) w Londynie, dziś jest obecna w różnych Kościołach chrześcijańskich, na wszystkich kontynentach, szkołach, parafiach, miejscach pracy, a nawet w więzieniach. Używana jest w tysiącach katolickich parafii w ponad 70 krajach na całym świecie, gdzie setki tysiące ludzi nawiązuje autentyczną wieź z Jezusem zmieniając tym samym swoje życie.  Więcej o kursie Alpha w kontekście katolickim przeczytasz na stronie Alpha Polska