Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Nasze pełne wdzięczności uznanie Boga, który czyni cuda w naszym życiu prowadzi do zbawienia. Czy dostrzegamy Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Jak zaszczepić postawę wdzięczności u naszych młodych?

2. Pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” obchodzimy dziś XVI Dzień Papieski. Z tej okazji p. Ewelina Wojciechowska wraz z mężem Andrzejem, Karoliną Wojciechowską i Andrzejem Lebiedzińskim przygotowała okolicznościową wystawę. Dziękujemy im oraz osobom, które udostępniły eksponaty ze swoich zbiorów. Na zakończenie Mszy św. do specjalnych skarbonek będziemy zbierać ofiary na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundusz można także dofinansować wysyłając SMS o treści „POMOC” pod numer 74 265 (koszt 4,92 zł z VAT) lub dzwoniąc pod numer 704 407 401 (koszt 4,99 zł z VAT) i w ten sposób włączyć się w budowanie „żywego pomnika” św. Jana Pawła II. Obecnie Fundacja wspiera ponad 2,3 tys. młodych, zdolnych osób, pochodzących z niezamożnych rodzin. W roku ubiegłym w ramach zbiórki publicznej oraz przykościelnej zebrano niemal 8 mln zł. Pozostałe 4 mln zł, które są niezbędna, by prowadzić program stypendialny na dotychczasowym poziomie, pochodzą od indywidualnych ofiarodawców.

3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej – umiłowanej modlitwy św. Jana Pawła II. „Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju” (Jan Paweł II, Castel Gandolfo 1 X 1995). Zachęcam gorąco do odmawiania różańca, zwłaszcza w niedzielę, w gronie rodziny lub we wspólnocie sąsiedzkiej przy kapliczkach i krzyżach. W kościele  różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 09.00.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 – spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I-II (także tych, którzy zamierzają posłać swoje dziecko do Pierwszej Komunii Świętej w innej parafii) w następną niedzielę także po Mszy św. o godz. 13.00.

5. Jutro przed modlitwą różańcową o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 19.00. Na Mszę św. o godz. 19.00 i spotkanie zapraszam uczestników poprzednich edycji kursu Alpha. W tym tygodniu rozpoczynamy nową edycję Kursu Alpha w naszej parafii. Uroczysta kolacja i rozpoczęcie Alphy – w czwartek 13 października o godz. 19.00 w domu parafialnym – plebanii. Młodzież pragnącą pogłębiać swoją relację z Jezusem zapraszamy na spotkania w piątek po Mszy św. o godz. 17.30.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – w naszej parafii dzień zbiórki na inwestycje i prace remontowe.

7. W czwartek powróciła po restauracji i konserwacji figura św. Małgorzaty z ołtarza głównego oraz miał miejsce odbiór konserwatorski tej figury oraz konfesjonałów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli to przedsięwzięcie – szczegółowe rozliczenie zbiórki wywieszone jest w gablocie w kruchcie kościoła. Bardzo dziękuję także rodzinie, która pokryła koszt restauracji i konserwacji VII stacji Drogi Krzyżowej.

8. Pielgrzymka autobusowa na Jasną Górę w tym roku odbędzie się 11 listopada. Bliższe informacje niebawem.

9. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy nauczycielach i katechetach, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i wiary oraz kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

10. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

11. W kancelarii parafialnej można już zamawiać lub rezerwować terminy Mszy św. na 2017 rok.

12. O naszych misjach parafialnych można przeczytać w ubiegłotygodniowym „Ładzie Bożym” – dodatku diecezjalnym do „Idziemy” oraz w bieżącym numerze tygodnika „Niedziela”.

13. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników oraz kalendarze ścienne, biurkowe i kieszonkowe na 2017 rok.