Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać” (Łk 17,10). W języku Ewangelii „sługa” oznacza tego, kto z miłością współpracuje w realizacji planów swojego Pana. Jest „nieużyteczny” nie dlatego, że nie nadaje się do niczego, ale ponieważ może czynić to co czyni tylko dlatego, że Bóg okazał mu swoje miłosierdzie. Nieużyteczni to tacy, którzy nie spodziewają się zysku, nie szukają korzyści; słudzy bez roszczeń, nie domagający się niczego, kierujący się jedynie motywacją miłości. Bezinteresowna służba bliźnim oraz dawanie świadectwa w jedności i miłości we wspólnocie Kościoła jest wyrazem naszej wdzięczności Bogu za dar wiary. Jak wiara czyni mnie pokornym? W jaki sposób może ona prowadzić mnie do autentycznej służby?

2. Bardzo dziękuję za dzisiejsze zastępstwo ks. kan. dr. hab. Januszowi Boruckiemu – wiceoficjałowi Sądu Biskupiego i kapelanowi Sióstr Wspólnej Pracy we Włocławku. Wraz z uczestnikami pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela modlimy się także w intencjach naszej parafii: wczorajszą Eucharystię sprawowaliśmy w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca a dziś w intencji za parafian. W związku z pielgrzymką do czwartku 6 października włącznie nie będzie Mszy Świętej w naszej świątyni i nieczynna będzie kancelaria parafialna. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. Maciejem Jasińskim w Brzeziu – tel. 518 014 512, a w sprawach cmentarno-pogrzebowych z p. Grzegorzem Kulińskim – tel. 888 214 573.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30: w poniedziałek i środę dzieci, we wtorek młodzież. W sobotę różaniec o godz. 09.00 prowadzi Koło Żywego Różańca. W niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodziny czy też z sąsiadami przy krzyżu lub kapliczce. Przez cały dzień otwarta jest w kościele kaplica Matki Bożej Różańcowej.

4. Dziś na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W piątek – wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz nabożeństwo różańcowe prowadzone przez asystę o godz. 17.00. Od godz. 18.00 adoracja w ciszy i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty – będzie spowiadał także ks. Jacek Bartczak. Msza Święta o godz. 18.30, a po niej spotkanie młodzieży z klas VI-VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedziele, 16 października, będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi i relatywizuje wartość ludzkiego sumienia, wielkiego daru Boga dla człowieka. Formacją sumień młodych ludzi zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „żywy pomnik” św. Jana Pawła II, którą będzie można wesprzeć podczas kwesty do puszek. Fundacja co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, a w ostatnim czasie także z Ukrainy.

7. W sobotę 22 października 2022 roku odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Będzie to uroczysty akt zaproszenia Matki Najświętszej do naszej diecezji i jej parafii. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Koszt 100 zł. Zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła tel. 607 523 309.

8. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

9. Bardzo dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Klaudia Wierzbicka, panna, par. NMP Królowej Polski we Włocławku – Daniel Lewandowski, kaw., par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie
• Emilia i Patryk Kozica, Kąty, par. tut.