Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Bóg jest tym, który pozostaje wierny pomimo naszej niewierności. „Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego” (2Tm 2,13). Bez względu na to, czy jesteśmy świadomi naszej niewierności, czy nie, Bóg dociera do nas tam, gdzie jesteśmy zagubieni, gdzie być może rozpadamy się, gdzie życie się rozpada. W uzdrowieniu rany się zamykają, w zbawieniu źródło otwiera się, wchodzisz w Boga i Bóg wchodzi w ciebie, docierasz do najgłębszego serca bytu, jedności wszystkich części. I to jest jak łączenie fragmentów, sięganie nie do darów, ale do Dawcy, Jego oceanu światła. Oczyszczonych z trądu zostało dziesięciu, ale tylko jeden z nich uwierzył w Jezusa i przyjął dar zbawienia. Tamci zmarnowali szansę, jaką było dla nich spotkanie z Jezusem. I może nawet nie zauważyli tego, że tak wielką szansę zmarnowali. Co to znaczy dla ciebie być zbawionym? Czy wdzięczność jest częścią twojego codziennego życia i duchowości?

2. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczymy ilość wiernych, mężczyzn i kobiet, uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

3. Za tydzień – trzecia niedziela miesiąca, dzień tacy inwestycyjnej w naszej wspólnocie. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

4. W przyszłą niedziele, 16 października, będziemy także obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Jest to zarazem dzień kwesty na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Fundacja co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, a w ostatnim czasie także z Ukrainy. Ponieważ trzecia niedziela miesiąca jest w naszej wspólnocie dniem kolekty na cele inwestycyjno-remontowe, zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzamy dziś. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.30: w poniedziałek i środę dzieci, we wtorek młodzież. W soboty i niedziele zachęcamy do odmawiania różańca w domu, w gronie najbliższej rodziny czy też z sąsiadami przy krzyżu lub kapliczce. Przez cały dzień otwarta jest w kościele kaplica Matki Bożej Różańcowej.

6. W tym tygodniu do piątku 15 października włącznie nie będzie Mszy Świętej w naszej świątyni i nieczynna będzie kancelaria parafialna. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. Maciejem Jasińskim w Brzeziu – tel. 518 014 512, a w sprawach cmentarno-pogrzebowych z p. Grzegorzem Kulińskim – tel. 888 214 573.

7. W tym roku kończy się kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Pomimo tego, że zgodnie z normami określonymi w statutach II Synodu Diecezji Włocławskiej z 1994 roku członków obu Rad Parafialnych powołuje proboszcz na podstawie własnego rozeznania i po uprzedniej konsultacji ze współpracownikami, większość członków naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej pochodzi z wyboru parafian. Chcemy, aby tak było dalej. Rada powinna stanowić reprezentację wszystkich grup i środowisk tworzących naszą parafię. W obecnej Radzie swoich reprezentantów, obok przedstawicieli różnych wspólnot i grup apostolskich, mają następujące części parafii: 1. Bachórka (Kryńsk), 2. Gustorzyn, Jaranówek, Nowy Młyn (Starobrzeska Kolonia), Polówka, Wolica, 3. Kąty i Słone, 4. Machnacz i Marianki, 5. Wieniec po stronie szkoły, 6. Wieniec po stronie kościoła i Lipiny, 7. Wieniec-Zalesie. Bardzo proszę wszystkich o głęboki namysł nad odpowiednimi kandydatami do Rady oraz nad formą ich wyboru oraz modlitwę w tej intencji. Kandydatów na radnych nową kadencję oraz ewentualne propozycje co do formy wyborów proszę zgłaszać do obecnych radnych ze swojego rejonu. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone wyborom odbędzie się w środęn 19 października.

8. W sobotę 22 października 2022 roku zapraszamy do udziału w pielgrzymce autobusowej na Jasną Górę. W Częstochowie będziemy uczestniczyć w sobotnim programie pielgrzymki naszej diecezji z okazji 900-lecia naszej diecezji i rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu. Koszt 100 zł. Zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie naprzeciwko kościoła tel. 607 523 309.

9. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” oraz karty wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Od przyszłego tygodnia można także zamawiać lub rezerwować terminy Mszy Świętych na następny rok.

10. Bardzo dziękuję grupie p. Krystyny Smolińskiej z Gustorzyna i Wolicy za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii oraz za kwiaty.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Klaudia Wierzbicka, panna, par. NMP Królowej Polski we Włocławku – Daniel Lewandowski, kaw., par. Wniebowzięcia NMP w Lipnie

12. Wczoraj odeszła do Pana śp. Genowefa Cichocka, l. 92, z Jaranówka. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…