Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przynagla nas do odpowiedzi na wiarę jaką otrzymaliśmy i do pielęgnowania błogosławieństw, które zostały nam powierzone. Podstawowym sposobem pielęgnowania i pomnażania talentów, które otrzymaliśmy jest wsłuchiwanie się w przykazanie miłości i wierność temu przykazaniu. „Człowiek jest jedynym stworzeniem na tej ziemi, którego Bóg chciał dla niego samego. Dlatego nie zrealizuje człowiek inaczej swojego życia, niż poprzez bezinteresowny dar z samego siebie” (Gaudium et spes, 24). Jakich darów potrzebuję, aby krzewić królestwo Boże? Jak możemy kształtować odpowiedzialność i zapał u naszych młodych?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Bardzo dziękuję ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Korzystając z okazji, wyrażamy mu także naszą wdzięczność za służenie naszej wspólnocie w sakramencie pokuty i pojednania w pierwsze piątki miesiąca.

4. W środę 22 listopada o godz. 18.00 Msza św. za naszą wspólnotę parafialną i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Za tydzień, 26 listopada, przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Naszym gościem w tę uroczystość będzie o. Kasper Mariusz Kaproń OFM – misjonarz w Boliwii i teolog. Odwiedził ona nas po raz pierwszy trzy lata temu podczas swojego poprzedniego urlopu w Polsce. Nasz gość będzie głosił homilie podczas wszystkich Mszy św. Zapraszamy też na spotkanie z nim o godz. 17.00 w domu parafialnym -plebanii.

Spotkaniem z o. Kasprem Kaproniem OFM chcemy zainicjować serię spotkań i dyskusji poświęconych ważnym tematom dla ludzi wierzących i poszukujących, swoiste forum, na którym toczy się dialog współczesnego chrześcijanina z sobą i światem. Do udziału zapraszamy nie tylko parafian, ale wszystkich pragnących pogłębionej refleksji nad pytaniami, jakie stają przed nami dziś w świecie i w Kościele. Czy można uprawiać teologię bez bezpośredniego kontaktu z ludźmi? to pytanie, z którym zmierzy się o. Kasper i przez które zaprosi nas do wspólnych poszukiwań i wymiany myśli.