Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

W Niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada będziemy gościć w naszej wspólnocie o. Kaspra Kapronia, franciszkanina pracującego w Boliwii. O. Kasper gościł już w naszej parafii trzy lata temu podczas swojego poprzedniego urlopu w Polsce.  Nasz gość będzie głosił homilie podczas wszystkich Mszy św. Zapraszamy też na spotkanie z nim o godz. 17.00 w domu parafialnym-plebanii.

Spotkaniem z o. Kasprem Kaproniem OFM chcemy zainicjować serię spotkań i dyskusji poświęconych ważnym tematom dla ludzi wierzących i poszukujących, swoiste forum, na którym toczy się dialog współczesnego chrześcijanina z sobą i światem. Do udziału zapraszamy nie tylko parafian, ale wszystkich pragnących pogłębionej refleksji nad pytaniami, jakie stają przed nami dziś w świecie i w Kościele. Czy można uprawiać teologię bez bezpośredniego kontaktu z ludźmi? to pytanie, z którym zmierzy się o. Kasper i przez które zaprosi nas do wspólnych poszukiwań i wymiany myśli. 

Teolog idzie do ludzi, nie po to, żeby dać im wykład; idzie do nich, żeby słuchać i uczyć się. W tym sensie lud jest prawdziwym miejscem teologicznym (locus theologicus). Teologia czysto akademicka, tworzona jedynie w bibliotekach, łatwo może przerodzić się w ideologię lub też w martwą literę, bez odniesienia do życia.

O. dr Kasper Kaproń OFM obecnie jest sekretarzem generalnym Uniwersytetu, kierownikiem studiów doktoranckich i wykładowcą na Facultad de Teología Universidad Católica „San Pablo” w Cochabamba oraz wychowawcą profesów czasowych. Studia seminaryjne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym św. Bonawentury w Krakowie. Po święceniach kapłańskich w 1997 r. przez kilka lat pracował jako duszpasterz we Włoszech. W latach 2001 – 2007 odbył studia specjalistyczne w zakresie liturgiki na Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie uwieńczone rozprawą doktorską. O. Kasper jest także absolwentem Studium Spraw Kanonizacyjnych Watykańskiej Kongregacji ds. Świętych. Po powrocie do kraju wykładał liturgikę w WSD w Krakowie. Aktualnie przebywa na misjach w Boliwii. W latach 2011-2012 pracował w parafii katedralnej Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Concepción. Od listopada 2012 r. pełnił obowiązki proboszcza w dwóch parafiach: Urubichá i Salvatierra w boliwijskim tropiku, pracując wśród Indian Guarayos. Od lipca 2015 r. jest pracownikiem Facultad de Teología Universidad Católica „San Pablo” w Cochabamba. Często zamieszcza publikacje także w polskich czasopismach i na portalach internetowych, które dotyczą życia Kościoła w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki posługi duszpasterskiej w Ameryce Południowej.