1. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli wzywa nas do czuwania, aby być gotowym na przyjście Chrystusa. Co wprowadza mnie w stan duchowego uśpienia? Jak możemy utrzymać przy życiu płomień miłości chrześcijańskiej?

2. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. W sposób szczególny naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół na Bliskim Wschodzie. Chrześcijanie doświadczają tam ciągłych prób islamizacji. Ponieważ obawiają się o życie, wciąż trwa wielki exodus z ich domów. Opuszczają Ziemię Świętą i mogą już tam nie wrócić. Żyją w katastrofalnych warunkach, oczekując zakończenia konfliktu.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiącadzień tacy inwestycyjnej

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 zebranie organizacyjne rodziców dzieci przystępujących w maju do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Jutro rano wyjeżdżam na ośmiodniowe rekolekcje dla księży. Przez cały tydzień nie będzie Mszy św. w dni powszednie, nieczynne będzie także biuro parafialne. Nie dotyczy to biura cmentarza, administrowanego przez p. Grzegorza Kulińskiego (tel. 665 402 253), które czynne jest środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Z nim proszę także kontaktować się w przypadku pogrzebu. W sytuacji nagłej konieczności wezwania do osoby chorej proszę kontaktować się telefonicznie z ks. Maciejem Jasińskim, proboszczem w Brzeziu – tel. 518 014 512

6. Po rozmowach z BP-T „CARITAS” udało nam się wrócić do pierwotnie planowanego terminu pielgrzymki do Ziemi Świętej, który m.in. ze względu na tzw. „weekend majowy” odpowiada dużo większej ilości osób. Pielgrzymka ostatecznie odbędzie się w dniach 30.04-07.05.2018. Obniżona nieznacznie została także cena pielgrzymki ze względu na zmianę miejsca noclegu. Osoby, które już podpisały umowę i wpłaciły zaliczkę proszone są o wypełnienie nowego formularza umowy. Są jeszcze wolne miejsca i gorąco zapraszamy wszystkich chętnych, także spoza naszej parafii. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.

7. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej organizuje w sobotę 9 grudnia szkolenie dla fotografów i operatorów kamer. Bliższe informacje w gablocie. Przypominam, że aby robić zdjęcia czy filmować czasie liturgii w kościele trzeba posiadać odpowiednią licencję wystawianą przez Kurię Diecezjalną.