Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata przypomina i umacnia naszą nadzieję, że to Pan odniesie zwycięstwo na końcu czasów. Cała historia prowadzi ku Niemu i Jego królestwu, które nie jest z tego świata i opiera się nie na władzy i wpływach, ale na miłosierdziu i sercu okazywanym innym. Jezus jest Królem i Pasterzem, który szuka swoich owiec, służy im i pragnie, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Przypomnij sobie wydarzenia, w których doświadczyłeś obecności Pana Jezusa w spotkaniu z tym, który jest potrzebujący, ostatni czy zagubiony. Jak możemy budować i rozprzestrzeniać kulturę wrażliwości na potrzeby innych?

2. Witamy dziś w naszej wspólnocie o. Kaspra Kapronia OFM, misjonarza w Boliwii i profesora Uniwersytetu Katolickiego Świętego Pawła w Cochabamba. Gościmy go już po raz drugi – poprzednia wizyta miała miejsce trzy lata temu podczas jego poprzedniego urlopu w Polsce. Bardzo cenimy sobie przyjaźń z nim, dziękujemy za jego słowo i świadectwo oraz zapraszamy też na spotkanie z nim o godz. 17.00 w domu parafialnym-plebanii.
Spotkaniem z o. Kasprem Kaproniem OFM chcemy zainicjować serię spotkań i dyskusji poświęconych ważnym tematom dla ludzi wierzących i poszukujących, swoiste laboratorium wiary, forum, na którym toczy się dialog współczesnego chrześcijanina z sobą i światem. Do udziału zapraszamy nie tylko parafian, ale wszystkich pragnących pogłębionej refleksji nad pytaniami, jakie stają przed nami dziś w świecie i w Kościele. Czy można uprawiać teologię bez bezpośredniego kontaktu z ludźmi? to pytanie, z którym zmierzy się o. Kasper i przez które zaprosi nas do wspólnych poszukiwań i wymiany myśli.

3. Jutro, w poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 18.30, a po adoracji spotkanie grupy biblijnej na plebanii.

4. W czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po stronie kościoła, Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Wieniec po stronie szkoły) i w sobotę od godz. 09.00 (Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Bachórka).
W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Michał Sadowski) od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.30, a bezpośrednio po jej zakończeniu spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców (w tym tygodniu nie ma spotkań w małych grupach).
W sobotę różaniec o godz. 16.30, Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 17.00. Sobotnia Msza św. będzie połączona z pierwszymi nieszporami Pierwszej Niedzieli Adwentu. Rozpoczniemy nią uroczyście nowy rok liturgiczny i czas szczególnego przygotowania na nasze spotkanie z Panem.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy także Renowację Ewangelizacyjnych Misji Parafialnych. To coś więcej niż tylko rekolekcje, którymi tradycyjnie już rozpoczynamy Adwent w naszej wspólnocie. Misje były dla wielu z nas szczególnym czasem doświadczenia miłości Pana Boga, entuzjazmu, zaangażowania. Renowacja czyli odnowienie misji ma służyć nam pomocą w przyjęciu i pogłębieniu tego doświadczenia, rozwojowi odkrytej na nowo przez nas miłości Pana Boga do nas i wagi naszej przynależności do Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Szczególną rolę odgrywa w tym Słowo Boże, które będzie w centrum tego jak jestem o tym głęboko przekonany szczególnego czasu łaski i radości dla nas. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji oraz za naszego misjonarza, o. Macieja Ziębca CSsR, który bardzo liczy na naszą modlitwę.
W przyszłą niedzielę Msze św. z nauką misyjną o godz. 09.00, 11.00 i 13.00 (dla dzieci i rodziców). Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas I-III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Na godzinę 16.00 na spotkanie na plebanii zapraszamy członków Parafialnych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Msza św. i spotkanie z młodzieżą kończącą cykl przygotowania do bierzmowania oraz z nową grupą rozpoczynającą nowy cykl przygotowań (kl. VI i VII) i ich rodzicami o godz. 17.00. Program Renowacji Misji na wszystkie dni wywieszony jest w gablocie w kruchcie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dokonamy pobłogosławienia opłatków. Przypominam, że od ubiegłego roku decyzją Rady Parafialnej zrezygnowaliśmy z wszystkich zbiórek po domach, włącznie z roznoszeniem opłatków i wielkopostną zbiórką na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Poświęcone w I Niedzielę Adwentu opłatki można otrzymać na zakończenie każdej Mszy św. w naszym kościele parafialnym, w niedziele w kruchcie kościoła, a w tygodniu w zakrystii. Dla niektórych będzie to także okazja odwiedzenia naszej świątyni, poznania jej czy też naocznego przekonania się o owocach naszej wspólnej troski o nią. Łamanie się przy stole wigilijnym w naszym domu rodzinnym opłatkiem poświęconym w kościele sprawia, że nasza wieczerza wigilijna staje się przedłużeniem Wieczerzy Pańskiej sprawowanej przy ołtarzu Pańskim we wspólnocie rodziny parafialnej.

8. Wczoraj po renowacji i konserwacji wróciły do naszej świątyni odnowiony obraz Przemienienia Pańskiego i antependium ołtarza głównego. We wtorek będzie miał miejsce odbiór konserwatorski wykonanych prac. Prace związane z odnowieniem figury św. Katarzyny, antependium ołtarza i obrazu Przemienienia Pańskiego (IV etap prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym) pokrywane są w 70% ze środków RPO i województwa Kujawsko-Pomorskiego (dotacja 60 tys. zł) oraz 10 tys. zł otrzymaliśmy w formie dotacji od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Przy tej okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy podejmują także materialną odpowiedzialność za naszą wspólnotę i świątynię. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 1045,80 zł, sumę która w około 75% pokrywa comiesięczną ratę spłacanego przez nas kredytu. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

9. W kruchcie kościoła jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny. Zachęcam do zabrania do domu i lektury.

10. W tym tygodniu na okres zimowy zostanie zakręcona woda na cmentarzu.