Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Ostatnia IV Niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, która uczy nas jak z wiarą przyjąć Jezusa w naszym życiu, w naszych rodzinach i wspólnotach. Niesienie innym Jezusa oraz bezinteresowna służba, zwłaszcza najbardziej potrzebującym, jest też najważniejszym duchowym przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Jakie strefy komfortu jesteśmy wezwani, aby porzucić? Do jakich miejsc i do kogo jesteśmy posłani, by pójść jak Maryja z Jezusem?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatka. Bardzo dziękuję osobom, które podjęły się tego zadania wśród swoich sąsiadów. Gdyby kogoś nie było w domu lub roznoszący nie dotarli do niego, może opłatek otrzymać w zakrystii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Wykorzystajmy ostatnie dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii). Roraty w tym tygodniu w środę i w piątek (wigilia Bożego Narodzenia) o godz. 06.00. W piątek po roratach ostatnia okazja do spowiedzi przedświątecznej w naszym kościele.

4. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – pasterka oraz o godz. 12.00 (nie ma Mszy o godz. 09.00). Przed pasterką o godz. 23.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd.

6. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku o godz. 09.00 i 12.00.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Damiana Adamskiego z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

8. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy”, kalendarze na 2022 rok oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – małe 7zł, duże 17zł.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Paczkowska Przybysz, l. 84. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii do 30% obłożenia kościoła, czyli przyjmując za pełne obłożenie 250 osób (miejsc siedzących i stojących), 75 uczestników. Limit nie dotyczy zaszczepionych przeciw COVID-19 – zgodnie ze znowelizowanym 15 grudnia br. Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, po jego osiągnięciu można wejść do kościoła po okazaniu unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19. Uczestników liturgii prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczkami i bezwzględne przestrzeganie innych norm sanitarnych. Komunia Święta udzielana jest w pierwszej kolejności osobom przyjmującym ją na rękę, a w dalszej kolejności przyjmującym ją bezpośrednio do ust.