Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się słowami papieża Franciszka kończącymi adhortację Amoris laetitia (Radość miłości): „Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i Wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi”. Jak w naszych rodzinach możemy naśladować wiarę, prostotę i pokorę Świętej Rodziny? Jak możemy w sposób bardziej wiarygodny przekazywać wiarę naszym córkom i synom?

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze przygotowanie do świąt: p. Romanie Jankowskiej i p. Barbarze Szatkowskiej za przygotowanie śpiewu podczas rorat i Godzinek oraz wszystkim uczestnikom Mszy roratnich; osobom, które rozniosły opłatki do naszych domów oraz p. Ryszardowi Kisielewskiemu za druk życzeń od proboszcza i obu Rad Parafialnych; p. Romanie Jankowskiej i współpracownikom za zorganizowanie akcji przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących; osobom, które zatroszczyły się o przedświąteczne sprzątanie świątyni – na same święta zajął się tym zespół p. Anety Jarzęckiej z Marianek i Machnacza; p. Emilii i Dariuszowi Chotyńskim za siedem choinek do kościoła oraz p. Kazimierzowi Marciniakowi za jedną choinkę i pomoc przy przygotowaniu żłóbka; p. Grzegorzowi Kulińskiemu za przywiezienie i obsadzenie choinek oraz odśnieżanie wokół kościoła; ozdoby na choinki przed ołtarzem – na jedną przygotowały je dzieci z naszej parafii, a na drugą Klub Seniora Pałacowe Zacisze z Wieńca, Koło Gospodyń Wiejskich Jarzębina z Wieńca, Klub Seniora Seniorita z Brześcia Kujawskiego; zespołowi p. Elżbiety Zawitowskiej za powieszenie lampek i ozdób na choinkach; młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za pomoc przy przeniesieniu figur do żłóbka; p. Jolancie Lebiedzińskiej, p. Halinie Makowskiej, p. Bogusławie Młynarczyk i p. Damianowi Adamskiemu za przygotowanie żłóbka oraz koordynowanie całością prac porządkowych i dekoracyjnych; członkom Liturgicznej Służby Ołtarza, lektorom i kantorom oraz naszej organistce p. Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej.

3. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty, a we wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić w różnych potrzebach za wstawiennictwem Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.00.

5. W sobotę, 1 stycznia, Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie będziemy losować Świętych Patronów na 2022 rok. Obrazki wraz z podobizną świętego i cytatem przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Żarnowca, które na co dzień wspierają nas modlitwą. Ofiary zbierane na tacę podczas losowania będą naszym darem serca dla wspólnoty sióstr i udziałem w podejmowanych przez nie pracach w odnowieniu klasztoru.

6. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy” oraz kalendarze na 2022 rok.