Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejszą, trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete„Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Droga dla Mesjasza została przygotowana – dzięki Janowi Chrzcicielowi, który swoim współczesnym „głosił dobrą nowinę” (Łk 3, 18). Teraz nasza kolej, aby uczynić to, co zrobił Jan: Przygotujmy drogę Panu z pilnością i radością! Zacznijmy od własnych myśli, słów i czynów. Zacznijmy od naszej rodziny i społeczności. Podobnie jak Jan, mamy udział w Bożym planie zbawienia. Głoś dobre wieści, bądź dobrą nowiną, żeby ludzie mogli wiedzieć, że Pan jest blisko. Jakie jest zadanie, które Pan ci dzisiaj powierza? Gdzie może się dzisiaj rozpocząć twoja droga nawrócenia?

2. W środę zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nich udział a szczególnie tym, którzy poprzez pomoc, osobiste zaangażowanie i modlitwę pomogli w ich przeprowadzeniu. Słowa podziękowania kierujemy do właścicieli i personelu „Wienieckiego Zakątka” za przygotowanie posiłków dla księży z dekanatu, którzy przyjechali we wtorek na spowiedź do naszej parafii. Ukoronowaniem rekolekcji było wprowadzenie do naszej świątyni relikwii krwi Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. „Ta obecność jego relikwii w tej świątyni – mówił do nas nasz rekolekcjonista ks. Antoni Poniński, pierwszej w diecezji, w której żył przez niemal jedną trzecią swego wieku, to nie tyle kwestia dumy, choć uzasadnionej, co uświadomienie, że to jest dar rodzący zobowiązanie, co zachęta, aby za jego słowem i przykładem budować swoje życie na najtrwalszych fundamentach wierności Bogu i Maryi. Błogosławiony Kardynale Stefanie, wstawiaj się za nami, abyśmy nie tylko zachowali wiarę, ale nią zwyciężali trudności wobec których stajemy, potrafili przekazać ją jako istotny dar kolejnemu pokoleniu i spotkali się w niebie.” Już teraz zapraszamy każdego 28. dnia miesiąca do udziału w modlitwie za wstawiennictwem Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego. Będziemy starać się zapraszać na niektóre z  tych spotkań żyjących jeszcze świadków jego życia i świętości, znawców jego myśli i działalności, osoby dla których Prymas Tysiąclecia jest w najprzeróżniejszy sposób źródłem inspiracji, dążenia do świętości, miłości do Kościoła i Ojczyzny.

3. Roraty w środę o godz. 06.00 i w sobotę o godz. 07.00.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 401 zł, a w środę na relikwiarz Bł. Prymasa Wyszyńskiego 833,95 zł. Wcześniej na ten cel zostało przekazanych 2100 zł na konto i osobiście. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Trwa zbiórka produktów do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Można je składać do kosza w sklepie naprzeciwko kościoła. W tej sprawie można kontaktować się z p. Romaną Jankowską – tel. 607 523 309.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Daromiły Pietrzak z Kryńska (Bachórki) za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

7. Na stoliku w kruchcie nowy numer „Dobrych Nowin”. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy”, kalendarze na 2022 rok oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – małe 7zł, duże 17zł.

8. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana śp. Marianna Kurzawska z Jaranówka. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii do 50% obłożenia kościoła, a od 15 grudnia do 30% czyli przyjmując za pełne obłożenie 250 osób, odpowiednio 125 i 75 uczestników. Limit nie dotyczy zaszczepionych przeciw COVID-19. Uczestników liturgii prosimy o zakrywanie ust i nosa maseczkami i bezwzględne przestrzeganie innych norm sanitarnych. Komunia Święta udzielana jest w pierwszej kolejności osobom przyjmującym ją na rękę, a w dalszej kolejności przyjmującym ją bezpośrednio do ust.
W sprawie obowiązujących i wprowadzanych przez rząd ograniczeń wszyscy proboszczowie otrzymali następującą informację od Kanclerza Kurii: „Od 15 grudnia rząd wprowadza nowe obostrzenia związane z pandemią Covid 19, w tym zmianę limitów obłożenia w kościołach z 50 do 30 procent.
– Jeżeli nie ma weryfikacji certyfikatów przy wejściu, nie ma możliwości przekraczania tych 30 proc. – wyjaśnił Adam Niedzielski, przypominając, że do ustawowych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione.
Równocześnie rząd nie opracował jeszcze metody weryfikacji paszportów covidowych w miejscach, gdzie obowiązują limity obłożenia, dlatego również księża proboszczowie w praktyce nie mają podstawy prawnej i tym samym narzędzi do takiej weryfikacji. Trudno zresztą wyobrazić sobie, by ksiądz proboszcz stał przed wejściem i sprawdzał paszporty covidowe. W tej sytuacji, zgodnie z wypowiedzią ministra zdrowia, nie można przekroczyć limitu 30 procent obłożenia w świątyni. Ostateczne brzmienie przepisów poznamy dopiero, gdy ukaże się rządowe rozporządzenie – być może niektóre zapowiedzi ministra staną się jaśniejsze.
Brak możliwości weryfikacji osób zaszczepionych nie oznacza, że nie należy respektować narzuconych limitów i zasad sanitarnych. Wielu księży przekonało się boleśnie w minionym czasie o konsekwencjach ignorowania obostrzeń płacąc kary. Kuria apeluje więc o rozwagę w tym względzie.
W związku z powyższym przypomina się, aby:
1. na drzwiach wejściowych do kościoła umieścić informację o liczbie wiernych mogących wejść do świątyni (30% wszystkich miejsc – ławki plus miejsca stojące);
2. wymagać przestrzegania zasada sanitarnych w świątyniach i obiektach parafialnych (np. kancelarii itp.), zwłaszcza nakładania maseczek;
3. Księża sami dawali przykład przestrzegania zasad sanitarnych: dbali o dezynfekcję rąk i nosili maseczki, gdy nie przewodniczą czynnościom liturgicznym.”