godz. 12.00 – suma;

w dni powszednie zgodnie z ogłoszeniami, zwykle pn.-pt. – godz.18.00, sob. – godz. 09.00

Poniedziałek-czwartek po Mszy św.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 16.30. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Wrzesień 2019
« Sie

1. „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” (Łk 12,49). Ogień, który Jezus zapalił, wstępując do nieba a teraz posyła na ziemię jest końcowym owocem Jego posłannictwa i wypełnieniem planu Bożego: to miłość Boga do człowieka wypływająca ze śmierci Syna. Czas teraźniejszy to czas odpowiedzi na wezwanie Jezusa i nawrócenia. Przed wezwaniem Jezusa do życia w prawdzie i w miłości nie obroni nas tarcza rytuałów religijnych czy praktyk społecznych. Nie uwolni nas od Jego kochającego spojrzenia także żadna forma niewiary. Choć wiara chrześcijańska wydaje się gasnąć wśród nas, ogień rzucony przez Jezusa żarzy się pod popiołami. Bez tego ognia w sercu niemożliwe jest bycie uczniem Jezusa. Jak możemy w przeciwnościach podtrzymać płonący ogień miłości? Jak możemy formować młodych do bycia nosicielami ognia sprawiedliwości, miłości i pokoju?

2. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!

3. Trwają prace konserwacyjne dzwonnicy (czyszczenie i malowanie). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mają w tym swój udział. Chętnych do pomocy proszę o kontakt z p. Romanem Rosińskim.

4. W poniedziałek 19 sierpnia o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które zapraszamy także Panie i Panów Sołtysów. Główny temat to obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Rocznica Poświęcenia Kościoła Parafialnego i dożynki parafialne.

5. W niedzielę 1 września w naszej parafii odbędą się gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Msza św. za Ojczyznę o godz. 09.00, a po niej procesyjne przejście na cmentarz parafialny i modlitwa przy grobie 32 poległych w 1939 r. żołnierzy Wojska Polskiego.

6. Przypominam o nadchodzących wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bardzo proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji i głęboki namysł nad odpowiednimi kandydatami do Rady. Zgłaszanie kandydatów do Rady z poszczególnych części parafii ( 1. Bachórka (Kryńsk), 2. Gustorzyn, Jaranówek, Nowy Młyn (Starobrzeska Kolonia), Polówka, Wolica, 3. Kąty i Słone, 4. Machnacz i Marianki, 5. Wieniec po stronie szkoły, 6. Wieniec po stronie kościoła i Lipiny, 7. Wieniec-Zalesie) do końca sierpnia. Wybory odbędą się w niedzielę 8 września.